Aplikacje randkowe- jak poznać miłość przez aplikację?

Od kilku lat nie mówi się o niczym innym niż o aplikacjach randkowych. Jaką wartość mają w porównaniu do stron poświęconych flirtom wirtualnym? Jak się zarejestrować? Czy są darmowe? Mały przewodnik po tych urządzeniach, dobrze zakotwiczonych w czasie i naszych telefonach.

Serwisy randkowe na nowo odkryły sztukę uwodzenia i nawiązywania kontaktu. Aplikacje przyspieszyły rytm uwodzenia. Dzięki nim wszystko idzie bardzo szybko. Pokazuje to zwłaszcza ten szczegół, który dowodzi ich siły przebicia i oryginalności: geolokalizacja. Rzućmy okiem na aplikacje lokalne, jak i te na arenie międzynarodowej i poświęćmy chwilę na najnowsze hity.
 

Randkowe aplikacje oparte na geolokalizacji

Dziś wszystkie główne serwisy randkowe (Meetic, Attractive World, AdopteUnMec, eDarling itp.) oferują swoim abonentom wersję aplikacji mobilnej.
Z drugiej strony, niektóre „ekskluzywne” aplikacje, takie jak Tinder, Bumble, a nawet Happn są dostępne tylko z telefonu komórkowego lub tabletu. I nie bez powodu: używają geolokalizacji, aby ułatwić użytkownikom spotkania na żywo. Nie mają interfejsu, jak na komputerze.

Wszystko i natychmiast

Aplikacje randkowe odzwierciedlają hiperłączność, która stała się sposobem na życie w naszym społeczeństwie. Zostały one również zaprojektowane tak, by nie marnować czasu i zaoferować użytkownikom szybkie, spontaniczne, czasem natychmiastowe spotkania. W rzeczywistości, w tych przestrzeniach wirtualnego uwodzenia wszystko jest po to, by przyspieszyć kontakt. Krótkie rozmowy lub ich brak, działanie polegające na „dopasowaniu” opiera się na prawie wyłącznie na opcjach wizualnych (zdjęcia) i geograficznych (sąsiedztwo z drugą osobą). Użytkownicy są więc znacznie bardziej aktywni na platformach. Zasada jest prosta: szybko zrobione to dobrze zrobione! Przynajmniej w procesie, który doprowadzi do spotkania; a jeśli chodzi o resztę, to wszyscy uznają według własnego osądu. Zasada „przesunięcia” ilustruje to zjawisko szybkiego i bezkompromisowego kontaktu. Przypomnienie dla niektórych- przesunięcie pozwala odrzucić profil albo zatrzymać za pomocą ruchu w prawo, w lewo, w górę czy w dół- zależy od aplikacji. Tak, jakby robiło się to
z całkowitym dystansem do sprawy.

Każda aplikacja randkowa ma swoją specyfikę

Aplikacje oparte na geolokalizacji twierdzą, że są oryginalne, że stanowią wartość dodaną w porównaniu z konkurencją.

Tinder był pierwsza aplikacją randkową wykorzystującą lokalizację użytkownika. Ten czynnik sprawił, że stała się tak popularna. Wciąż pozostaje odnośnikiem w sferze szybkich i nieograniczonych randek.

Aplikacja Once chciała z kolei wykorzystać Tindera do swojej własnej gry, odwracając cały proces. W niej zaproponowana i przypasowana jest tylko pewna część profili, które powinny pasować. Zostało to nazwane koncepcją wolnego randkowania. Ta aplikacja jest jedną z niewielu, z których można korzystać na komputerze.

Happn oferuje usługi podobne do innych aplikacji, ale z małym dodatkiem: dzięki geolokalizacji jesteśmy w stanie zobaczyć kiedy i gdzie, w obrębie 5 km,  minęliśmy się z różnymi osobami, używającymi tej aplikacji.

Bumble z kolei, chciał mieć przekaz feministyczny i odwrócić role tradycyjnego flirtu. W tej sferze uwodzenia, to kobiety robią pierwszy krok ( trochę jak w aplikacji AdopteUnMec, która jest stroną i jednocześnie aplikacją randkową).

Istnieją także aplikacje randkowe dla różnych społeczności, taka jak Grindr, która przeznaczona jest dla osób homoseksualnych i biseksualnych. Wśród najbardziej znanych serwisów wymagających komputera, ale posiadających też aplikację, możemy wymienić AdopteUnMec i Badoo.

Aplikacje i strony randkowe

Kiedy łączysz się z serwisem randkowym, siedzisz sobie w domu i czujesz się komfortowo (chyba że łączysz się w pracy?). To szczególny moment, gdy przeglądasz profile, czytasz wiadomości. Możesz wtedy siedzieć w pościeli, być ubrany w spodnie do biegania i mieć wałki na głowie. W przypadku aplikacji kontakt jest wszechobecny (przynajmniej jeśli masz przy sobie telefon komórkowy). W każdej chwili, z geolokalizacją, może pojawić się nieznajomy czy nieznajoma z aplikacji. Za to w serwisie randkowym duże znaczenie ma „reklama” naszej osoby, lecz także nasze konwersacje, podczas gdy w aplikacji pisemna komunikacja jest drugorzędna. Warto dodać, że aplikacje randkowe są bardziej atrakcyjne dla młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat.

Podsumowując, serwisy randkowe sprzyjają bardziej dogłębnym, a tym samym poważniejszym rozmowom (ludzie są otwarci na dyskusję), a aplikacje randkowe promują natychmiastowość, ale także zabawę, wymagając aktywności podczas losowania. Ponadto aplikacje takie jak Bumble czy Once wymagają odpowiedzi na zaproszenie w ciągu 24 godzin. W przeciwnym razie oferta straci ważność.

Które aplikacje są bezpłatne?

Wszystkie aplikacje randkowe są bezpłatne. Czy istnieje lepszy argument, aby przyciągnąć tłumy? Ale darmowe są tylko częściowo. W rzeczywistości, niektóre usługi muszą być zakupione online, aby były dostępne. Działa to tak: aplikacje przyciągają klientów, skłaniają ich do docenienia koncepcji, a gdy już są oczarowani, żeby nie powiedzieć uzależnieni, zachęcają do wyjęcia karty bankowej, aby zoptymalizować swoją obecność, a tym samym spotkania z innymi. Jest to sprytny i niesamowicie skuteczny wybieg.

Tinder w trakcie tworzenia aplikacji też twierdził, że jest całkowicie darmowy. Następnie, stopniowo, aplikacja również weszła do systemu monetyzacji. To teraz norma.

Czy zawsze trzeba łączyć się z aplikacją randkową za pomocą Facebooka?

Aplikacje randkowe oferują rejestrację i połączenie z kontem na Facebooku, ale to nie jest jedyny sposób rejestracji. Można też zarejestrować swój numer telefonu komórkowego, ten, z którym chcemy się połączyć. Poczatkowo aplikacja Bumble narzuciła istnienie konta na Facebooku, aby móc korzystać z jej usług, ale od 2019 roku, ku niezadowoleniu swoich użytkowników, musiała zmienić strategię i zrobiła tak, jak konkurencja (Tinder, Happn, Once). Należy wziąć pod uwagę obecny spadek popularności serwisu społecznościowego Facebook. Dziś wydaje się, że Instagram bardziej pociąga młodych ludzi. W obliczu spadku popularności Facebooka możemy sobie wyobrazić, że jutro inne sieci społecznościowe pozwolą na rejestrację w takich czy innych aplikacjach.

Poznawaj ludzi za granicą dzięki aplikacji

Dzięki systemowi geolokalizacji możliwe są także spotkania za granicą. Tinder, znany wszędzie i mający ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie, oferuje taką możliwość. Nazywa się to zgłoszeniem międzynarodowym. Jako przykład można podać również On Va Sortir (strona ma również aplikację), która nosi nazwę Urbeez poza Francją. Inne aplikacje specjalizują się w wykrywaniu innych, tych rodzimych, podczas podróży. Na przykład: Party with a local (aplikacja do imprezowania z lokalnymi mieszkańcami), Eatwith (spotkania z mieszkańcami przy lokalnym posiłku) itp. Takie anglosaskie aplikacje są głównie używane przez globtroterów.

Ważne jest to, byś dowiedział się, jakiej aplikacji używasz i czy jest ona skuteczna w innych krajach. Aplikacja Once, na przykład, działa w 32 krajach
i 7 językach. Happn, francuska aplikacja, jest dostępna w 20 językach i jest działa w takich krajach jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Argentyna, Włochy, Brazylia, Norwegia, Holandia, Szwecja, Turcja, Dania, Belgia, Kanada, Chile czy nawet Indie.

Najnowszą dotychczasową aplikacją, która odniosła sukces wśród miłośników randek online, jest Bumble (pojawiła się w 2014r. w Stanach Zjednoczonych, a we Francji
w 2017r.). Zwrócono także uwagę na Fruitz, który umożliwia kontakt z osobami wyrażającymi te same gusta we wszystkich dziedzinach. Pojawiły się również inne, mniej popularne, ale bardzo nietypowe aplikacje randkowe. Jako przykład można podać Insomniaka, aplikację dedykowaną nocnym markom, Pickable, która wyróżnia się tym, że kobiety nie udzielają żadnych informacji na temat swojej sylwetki i podchodzą do mężczyzn w najściślejszej anonimowości lub Tindog, który jest aplikacją randkową, gdzie można znaleźć pokrewieństwa według… cech swojego zwierzaka! Jeszcze jedną? Więc powiemy Wam o Haterze. W tej aplikacji ludzie dobierają się na podstawie przeciwieństw. Oto cały program.

 

Autor: 
Autor: Renaud Parouty Tłumaczenie: Barbara Orchowska
Dział: 

Komentarze

Wysłane przez poducodatili (niezweryfikowany) w
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya/">Amoxicillin 500 Mg</a> shr.yozx.kobieta.facet.dziecko.e-magnes.pl.mql.qo http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.