Odkryć swoje talenty – to nie takie proste!

Nie wiesz, co chciałbyś robić w życiu? Zupełnie nie masz pomysłu, co dobrze ci wychodzi i jakie są Twoje mocne strony? Jest sposób, żeby się o tym przekonać!

 

Poznać swoje mocne i słabe strony
Wielu młodych ludzi jest często niezdecydowanych, jaką ścieżkę życiową powinni wybrać. Jednym z powodów jest to, że zupełnie nie wiedzą, w czym są dobrzy – a jak podejmować decyzje dotyczące swojej przyszłości, gdy nie wie się, co wychodzi nam dobrze, a co raczej w naszym przypadku nie będzie dobrym pomysłem? Chociaż dla części ludzi odkrywanie swoich talentów nie stanowi dużego problemu i przychodzi im to całkowicie naturalnie, inni mogą mieć z tym problem. Co zrobić, jeśli brak Ci pomysłów, w jaki sposób odkryć swoje talenty? Być może odpowiedzią okaże się test Gallupa.

Test Gallupa – co to takiego?
Test Gallupa to potoczna nazwa narzędzia badawczego CliftonStrenghts, które pomaga odkryć swoje mocne strony – łącznie rozróżnia się 34 cechy, z czego test wybiera 5 dominujących. Zgodnie z tłumaczeniem na język polski są to: aktywator, analityk, bezstronność, bliskość, czar, dowodzenie, dyscyplina, elastyczność, empatia, indywidualizacja, integrator, intelekt, komunikatywność, kontekst, maksymalista, naprawianie, odkrywczość, odpowiedzialność, optymista, organizator, osiąganie, poważanie, pryncypialność, rozwaga, rozwijanie innych, rywalizacja, strateg, uczenie się, ukierunkowanie, wiara w siebie, wizjoner, współzależność, zbieranie, a także zgodność. Jak wygląda taki test? Po wykupieniu kodu i zarejestrowaniu się na stronie należy wypełnić test, który składa się ze 177 pytań. Na udzielenie odpowiedzi na jedno pytanie jest 20 sekund, nie ma również możliwości powrotu do poprzedniego pytania. Odpowiedź polega na zaznaczeniu, w jakim stopniu zgadzasz się z danym stwierdzeniem. Po wypełnieniu testu od razu możesz zobaczyć swoje wyniki.

To dopiero początek
Poznanie swoich mocnych i słabych stron to jeszcze nie wszystko – to dopiero pierwszy krok. Wiedząc w czym jesteśmy dobrzy, możemy później wykorzystać nasze wyniki w praktyce. W jaki sposób to zrobić? Dzięki testowi, wiemy, jakie cechy spośród tych 34 są w naszym przypadku dominujące – czy jest to dowodzenie, dzięki któremu dobrze czujemy się w roli lidera, a może bezstronność, która pomoże w rozwiązywaniu sporów? Jedno jest pewne – znając swoje mocne strony, każdy może zastanowić się, w jaki sposób najlepiej je wykorzystać. Wynik testu może również pokazać, w jaki sposób się samodoskonalić – może brakuje Ci dyscypliny albo elastyczności? Jedno jest pewne – test Gallupa to sposób, żeby dowiedzieć się czegoś o samym siebie, poznać swoje mocne i słabe strony – być może nawet takie, o których sami byśmy siebie nie podejrzewali.

Autor: 
Maria Idryjan
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.