Moda zmienna jak kobieta

Moda ulega zmianie z prędkością światła. To, co jeszcze niedawno było największą wpadką, teraz zdobywa szczyty popularności. Mówi się, że „kobieta zmienną jest”, obecnie to samo można powiedzieć o trendach. Czy w zatem w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze „modowe faux pas”? Niezaprzeczalną inspiracją dla wszystkich miłośników mody pozostają wybiegi. Coraz bardziej przypominają one jednak przedstawienie teatralne, niż pokaz mody użytkowej. Przerośnięte kapelusze, olbrzymie platformy butów, nietypowe makijaże modelek, a do tego otoczenie, jak z bajki – w wielkim skrócie tak właśnie można opisać show, jakie fundują nam projektanci. Prostota „małej czarnej” dziś rzadko da się zauważyć. Pokazy mają być szokujące, przyciągać uwagę i prowokować do rozmów.

Prawda jest taka, że coraz mniej kreacji z wybiegów można odwzorować w życiu codziennym. Mimo to, designerzy dostarczają nam również nowych, intrygujących rozwiązań. Nawet jeśli przerysowana torba okaże się kiepskim pomysłem dla przeciętnego użytkownika, połączenie obuwia sportowego ze zwiewną sukienką chętnie kopiują miliony. Nowe rozwiązania jeszcze niedawno wydawały się modową wpadką, ale w gruncie rzeczy są one najprostszym sposobem na zainspirowanie się wizjami projektantów. Dzisiaj o wiele ważniejsze wydaje się pokazanie własnego stylu, niż najmodniejszych ubrań. Na rynku można znaleźć mnóstwo poradników, które nawołują do skupienia się na osobistych preferencjach i motywują do minimalizowania ważności trendów. Styliści w głównej mierze proponują swoim klientom klasykę, która jak twierdzą, nigdy nie wychodzi z mody. Blogerki z kolei można podzielić na dwie kategorie – te, które preferują klasyczny minimalizm, oraz te, które mają swój charakterystyczny, czasem kontrowersyjny styl.

Skupiając się na drugim typie, można dostrzec, jak często są one krytykowane przez komentujących stylizacje, określane jako przebrane, posądzane o to, że na co dzień nie noszą się w ten sposób. Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z tą opinią, prawda jest taka, że te właśnie blogerki mają ogromny wpływ na bieżące trendy. To one najczęściej są fotografowane przez polujących na celebrytów paparazzi. Ich styl jest dowodem odwagi. Przyglądając się zdjęciom street stylu, oraz zestawom noszonym przez najpopularniejsze fashionistki, ciężko nie zauważyć ogromu współczesnych trendów. Nieważne, jaki styl wybierzemy, wszyscy mamy szansę ubrać się modnie. Po prostu, dzisiaj modne jest właściwie wszystko. 

Autor: 
Izabela Szkatuła

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.