Dlaczego biedronki przynoszą korzyści ogrodom?

W wielu kulturach biedronki są uważane za symbol szczęścia.

Biedronki to małe, przykuwające uwagę, urocze owady. Już jakiś czas temu udowodniono, że to właśnie biedronki przynoszą wiele korzyści ogrodom. Ponadto w wielu kulturach są uważane za symbol szczęścia. Oprócz tego pomagają likwidować niepożądane szkodniki. Dzięki tym wskazówkom będziesz w stanie przyciągnąć te przynoszące korzyści owady.

Uprawiaj rośliny, ktore lubią biedronki

Możesz uprawiasz rzodkiewkę lub kapustę, ponieważ te rośliny przyciagają mszyce. Z kolei biedronki żywią się tymi owadami, dzięki czemu szybko przylecą do twojego ogrodu. Można też zasadzić kolorowe i aromatyczne kwiaty. Biało-żółte kwiaty są szczególnie atrakcyjne dla biedronek, ponieważ często przylatują one do słoneczników ze względu na ich jasnożółte płatki. Lubią też cynie przez ich żywe kolory.

Zamieść wodę w ogrodzie

Biedronki potrzebują wody aby przeżyć. Z tego właśnie powodu w ogrodzie należy postawić płytkie naczynie z wodą. Umieść także kamienie w środku naczynia aby miały one gdzie usiąść i pić wodę w ciszy i spokoju.
Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że woda nagromadzona w naczyniu może też przyciągnąć komary. Z uwagi na to należy regularnie opróżniać i napełniać naczynie, aby zapobiec składaniu jaj przez komary.

Zbuduj dom dla biedronek

Biedronki potrzebują schronienia, aby schronić się przed zimnem i złożyć jaja. Z tego powodu powinieneś/aś zbudować dla niego schronienie z prostych materiałów, które masz u siebie w domu. Domki dla biedronek charakteryzują się wieloma kształtami i rozmiarami, ale najprostszym sposobem jest zawiesić drążek/uchwyt (może to być rurka PCV lub zwykła rolka z kartonu) na słupie lub na drzewie w pobliżu ogrodu. Możesz także umieścić w domku kilka rodzynek aby przyciągnąć do domku biedronki. Z pewnością będą Ci za to wdzięczne!

 

Autor: 
Rocío Sánchez / Tłumaczenie: Karolina Pietrzak

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.