Dlaczego ekstrawaganckie rękawiczki są na topie?

Wśród gwiazd, które rozpowszechniają ten zapoczątkowany za sprawą pandemii trend, znajdują się Billie Eilish i Beyoncé.

Zeszłotygodniowa gala Grammy pełna była triumfów kobiet, natomiast wielbiciele mody najwięcej uwagi zwracali na ekstrawaganckie rękawiczki noszone przez artystki podcza gali.

Zarówno Beyoncé, jak i Billie Eilish - które należą do najbardziej otwartych na modę artystek muzycznych - pojawiły się na scenie w rękawiczkach.

Poszły one za przykładem Cynthii Eviro, która na początku miesiąca zestawiła neonową zieloną sukienkę z parą rękawiczek na gali Złotych Globów, oraz Anyi Taylor-Joy, która założyła przeźroczyste, burgundowe rękawiczki na Critics’ Choice Awards. Jak widać, rękawiczki są obecnie na topie.

W najczęściej komentowanym teledysku zeszłego lata - do piosenki WAP - Meghan Thee Stallion i Cardi B noszą wyszukane rękawiczki wykonane z piór. Na wybiegach projektantów takich jak Moschino czy Dolce&Gabbana, efektowne rękawiczki sięgające aż do bicepsa można podziwiać już od kilku sezonów.

Sztuka naśladuje życie. W maju 2020 roku, pasażerowie na niektórych lotniskach w Wielkiej Brytanii byli poproszeni o zakładanie rękawiczek, aby uczynić podróżowanie bezpieczniejszym. Gdy w lipcu ogłoszono obowiązek noszenia maseczek w sklepach, ministrowie przyznali, że uwzględniali podobny scenariusz w kontekście rękawiczek.

Pandemia stała się inspiracją dla wielu najnowszych trendów - od masek po elastyczne ściągacze, które czynią pracę z domu o wiele wygodniejszą. Obecny trend rękawiczkowy “równie dobrze może być powiązany z Covidem,” jak twierdzi psycholożka behawioralna, profesor Carolyn Mair, autorka Psychologii Mody oraz założycielka firmy psychology.fashion.

Zdaniem Mair, rękawiczki mają do zaoferowania więcej, niż tylko skojarzenia z pandemią: “sprawiają, że stylizacja staje się intrygująca, są elementem, na którym można zawiesić oko, i mogą przekształcić całą stylizację w bardziej wytworną i atrakcyjną.”

Dla Mair najciekawszym elementem rękawiczek Beyoncé były złote paznokcie przyczepione od zewnątrz. “Sprawiają, że stylizacja wygląda nieco niepokojąco,” powiedziała Mair, i porównała je do pewnego modelu butów sportowych sprzed kilku lat, który wywołał przerażenie oraz fascynację tym, że każdy palec był w nich oddzielony.

Autor: 
Ellie Violet Bramley / Tłumaczenie: Jagoda Chudzińska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
13 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.