Dodatkowe prace, które zwiększą wasz budżet!

Chorwacki urząd pracy zatrudnia obecnie 162 853 bezrobotnych, a wiele zwolnień wynika z pandemii, którą wciąż przeżywamy w nadziei, że zakończy ona tak szybko jak to możliwe. W środku kryzysu ci, którzy chcą pracować mogą mieć co robić. To tylko kwestia priorytetu, chęci poświęcenia się i motywacji, która nas napędza. Dla tych, którzy aktualnie pracują ale także dla tych, którzy nie mają pracy, przedstawiamy kilka pomysłów na dodatkowe źródło dochodów! Te dodatkowe prace oprócz zwiększenia budżetu, prawdopodobnie pomogą wam połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dodatkowe prace

Fotografia

Czy odnajdujecie spokój i zadowolenie w magii zatrzymywania chwil, które coś dla was znaczą lub w scenach, które was inspirują? Posiadacie profesjonalny aparat lub telefon komórkowy, którego zdjęcia nie różnią się o tych z lustrzanki cyfrowej? Możecie zarobić na swojej miłości do tego rodzaju sztuki. Znajdźcie grupy na Facebooku lub strony internetowe dla profesjonalnych fotografów, zbierzcie kilka wskazówek i dowiedzcie się gdzie najlepiej zarobić na tym hobby – w dobie fotografii zawsze jest ktoś kto potrzebuje fotografa!

Uber lub BlaBla car

Ile razy podwieźliście kogoś odkąd mieliście prawo jazdy i pomyślałeś: „Czy ja jestem taksówką”? Może właśnie moglibyście być! Jako dodatkowe źródło dochodu możecie właśnie to robić – dowozić ludzi do celu, ale tym razem też na tym zarabiać. Ludzie zawsze będą potrzebować transportu! Jeśli macie stałą pracę w innym mieście,  możecie zarabiać dzięki BlaBla car!

Prowadźcie portale społecznościowe małym firmom

Wiele małych firm potrzebuje menedżera mediów społecznościowych i po prostu nie ma czasu ani doświadczenia, aby stale publikować posty w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Twitter. Zawsze możecie skontaktować się z lokalnymi firmami i zaoferować swoje usługi za uzgodnioną miesięczną wypłatę. To łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, bez względu na to gdzie mieszkacie.

Tajemniczy klient

Aby od czasu do czasu zarabiać pieniądze zawsze możecie kontaktować się z agencjami dla tajemniczych klientów. To praca, którą możecie wykonywać w swojej regularnej pracy i na którą zawsze możecie znaleźć czas, zwłaszcza jeśli naprawdę planujecie zrobić zakupy przed lub po wykonaniu zadania.  

Wyprowadzanie psów

Jeśli jesteście jednymi z tych, którzy zatrzymują się, gdy tylko zobaczą naszych najlepszych czworonożnych przyjaciół i po prostu musicie ich pogłaskać, idealną pracą dla was jest wyprowadzanie psów! Oprócz przyjemności spędzania czasu z psami, zarobicie pieniądze – czy może być coś lepszego?

Opieka nad dziećmi

Jako dodatkową pracę możecie wybrać opiekę nad dziećmi, byście się przekonali czy macie wystarczająco dużo cierpliwości i koncentracji, ponieważ dzieci potrzebują pełnej uwagi i zaangażowania, byście skrócili ich czas oczekiwania, spełnili wszystko czego chcą zanim ich rodzice wrócą z pracy.

Pomoc starszej osobie

Możecie także zarobić dodatkowe pieniądze pomagając starszej osobie. Przede wszystkim zadajcie sobie pytanie, jaka to osoba i upewnijcie się, że możecie jej pomóc. To dość wymagająca praca, więc decydujcie się na nią tylko wtedy, gdy jesteście pewni, że możecie dać tej osobie wszystko czego potrzebuje.

Korepetycje

Jeśli jesteście profesorem z zawodu, najłatwiej zarobicie dzięki korepetycjom. Nieposłuszni uczniowie, powtarzający klasę lub ci, którzy nie zdążyli się nauczyć, będą wam wdzięczni a wy będziecie zadowoleni, że udało się wam pomóc i zarobić! Kiedy pomożecie uczniowi, na pewno będą was polecać innym.

Sprzątanie

Jednym z dodatkowych zadań może być sprzątanie! Lubicie sprzątać i jesteście osobami, które czyszczą nawet najdrobniejsze szczegóły? Ludziom, którym sprawia to trudność bardzo pomożecie i dodatkowo zarobicie! Kolejna praca, która przynosi obopólną satysfakcję!

Poszukajcie ofert tych prac i skontaktujcie się z tymi, których godziny pracy wam odpowiada

Tłumaczenie: Jolanta Gola

 

Autor: 
Tatjana Pavlović
Źródło: 

womeninadria.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.