Tych siedmiu rzeczy nigdy nie robią ludzie, którzy dobrze zarządzają swoimi pieniędzmi

Jak się wzbogacić? Pytanie, które wszyscy sobie stawiamy w pewnym momencie, ale rozczaruje was odpowiedź. Większość bogaczy tak naprawdę nie żyje rozrzutnie, zamiast tego są oszczędni i wiedzą jak zarządzać pieniędzmi.  

Jak zarządzać pieniędzmi? 

Zawsze szukacie sposobów na wzbogacenie się, zamiast poszukać sposobów jak wydawać pieniądze. Dla milionera lub nie, istnieją pewne transakcje, które nie mają sensu dla kogoś, kto wie jak zarządzać finansami.  

Nigdy nie kupują nowego samochodu 

Nowy samochód traci 10% wartości w pierwszym miesiącu i 20% wartości w pierwszym roku, wnioskuje współpracownik Insider Steven John. Osoba, która wie jak zarządzać pieniędzmi nie będzie chciała ponieść tego rodzaju straty. Bogaci ludzie, ale tacy, którzy potrafią zarządzać pieniędzmi wiedzą, że kupowanie używanych samochodów przynosi największe korzyści. 

Nie korzystają z leasingu 

Najem samochodu będzie obejmować może i niższe koszty i opłaty miesięczne, ale ostatecznie nie będziecie mieli nic. Chociaż najem może się wydawać dobrym sposobem unikania długów w krótkim czasie ci, którzy potrafią zarządzać pieniędzmi będą widzieć ten wydatek w nieco innym świetle. „Jeśli motywują was niskie koszty roczne, zakup i dłuższe posiadanie auta, ma to więcej sensu”, twierdzi Alain Nana-Sinkam wiceprezes strategicznych inicjatyw firmy TrueCar. Osoby, które dobrze zarządzają pieniędzmi, prawdopodobnie nie będą chciały obciążyć się najnowszego i największego samochodu. 

Nie kupują nieruchomości, na które nie mogą sobie pozwolić 

Oczywiste jest, że większość z nas chciałaby kupić sobie rzeczy, na które nie może sobie pozwolić, ale w takich sytuacjach musi zwyciężyć rozum. Jeśli pragniecie dobrze zarządzać pieniędzmi nie kupujcie domu spoza budżetu, najlepsza cena nieruchomości to taka na jaką możecie sobie pozwolić.  

Holly Johnson uczciwie oszczędzała by móc spłacić swój dom do 40. roku życia. Ona i jej mąż kupili znacznie mniejszy dom by mogli odejść na emeryturę i żyć bez hipoteki. „Gdybyśmy kupili o wiele większy dom, mielibyśmy dużo mniej pieniędzy do zaoszczędzenia i inwestowanie każdego miesiąca we wcześniejszą emeryturę. Musielibyśmy także drastycznie ograniczyć swój budżet roczny na podróże”.  

Nie korzystają z kart kredytowych przy płatnościach 

Bez względu na to czy chodzi o zakup wart 10 tysięcy złotych czy 10 złotych, ludzie, którzy dobrze zarządzają pieniędzmi nie będą płacić odsetek od swoich zakupów. Rachunek na karcie kredytowej oznacza, że odsetki naliczają wam się każdego miesiąca a jest to „wyrzucanie” pieniędzy w błoto. 

Felietonistka Insider, dwudziestoletnia Elizabeth Aldrich nagromadziła 10 000 dolarów długu. Ale od tego czasu dostała lekcję i nauczyła się dobrze radzić sobie z pieniędzmi, spłaciła wszystko w ciągu trzech lat i sześciu miesięcy i stworzyła fundusz awaryjny w wysokości 20 000 dolarów. Największym błędem jaki popełniała było płacenie kartą kredytową, a następnie spłacanie wszystkiego, co tylko się dało, do końca miesiąca. Z tego powodu jako dwudziestolatka wydała tysiące dolarów na odsetki płacąc kartami kredytowymi.  

Nie kupują markowych produktów 

Zamiast na rzeczy, zamożni ludzie postanawiają teraz wydawać pieniądze na prywatność, ekskluzywne spa i siłownie, inwestują w wykształcenie zamiast kupować ciuchy. Status bogatej osoby już dawno przestał oznaczać drogą odzież.  

Wybierają jakość zamiast ilość 

To oznacza zapomnienie o modnych ciuchach i wybór jakości, klasycznych rzeczy, które posłużą latami. Jedną z zasad zarządzania pieniędzmi jest bunt przeciwko konsumpcjonizmowi, co znaczy wybór jakościowych rzeczy i aktywny przeciwstawienie się wydawaniu. 

Unikają wielkich, drogich ślubów 

Każdy kto planował ślub wie, jak drogi może być, ale ci, którzy są dobrzy w pieniądzach nie planują wydawać ich dużo na swój wielki dzień. Możecie opłacić ozdoby, przestrzeń i catering, ale nie musicie wydawać pieniędzy, których nie macie po to, by wasz dzień był idealny.  

Autor: 
Ana Dukić, tłum: Jolanta Gola
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.