Noworoczny bonus od prezydenta państwa

Prezydent Rosji Władimir Putin, na zakończenie swojej 16. dużej konferencji prasowej, która odbyła się w formie zdalnej 17 grudnia, ogłosił noworoczny prezent dla każdego rosyjskiego dziecka poniżej 7 roku życia.

Na zakończenie wydarzenia głowa państwa powiedziała, że ​​w obecnym trudnym czasie, w związku z pandemią koronawirusa i związanymi z tym ograniczeniami w kraju na Nowy Rok, nie będzie corocznych wystawionych drzewek noworocznych, przedstawień teatralnych i innych wydarzeń dla dzieci. W tym celu po konsultacji z rządem zdecydował się zapłacić 5 tysięcy rubli każdej rosyjskiej rodzinie z dziećmi poniżej 7 lat.

Prezydent zaznaczył, że zadawano mu wiele pytań dotyczących wsparcia takich rodzin od władz. „Przed przyjazdem konsultowałem się z rządem i administracją prezydencką i ustaliliśmy, że damy również naszym dzieciom prezent - mały, skromny. Wszystkim rodzinom z dziećmi do siedmiu lat zapłacimy pięć tysięcy rubli” - powiedział Putin.

Wyjaśnił, że mówimy o każdym dziecku w rodzinie, a pieniądze przyjdą przed Nowym Rokiem. Tak więc płatności przed Nowym Rokiem dotknęły blisko 12 milionów dzieci, co wymagało około 60 miliardów rubli. Spotkanie, które trwało prawie 4,5 godziny, zakończyło się. Podpisano dekret o wypłacie ryczałtowym rodzinom z dziećmi poniżej 7 roku życia na każde dziecko.

„W celu zapewnienia wsparcia socjalnego rodzinom z dziećmi postanawiam… Dokonać zryczałtowanej płatności obywatelom Federacji Rosyjskiej zamieszkałym na terytorium Federacji Rosyjskiej, będącym rodzicami, rodzicami adopcyjnymi, opiekunami, powiernikami dzieci poniżej ósmego roku życia posiadających obywatelstwo rosyjskie (dalej obywateli) w wysokości 5000 rubli na każde takie dziecko ”- głosi dekret prezydenta, cytowany przez kremlowską prasę.

„Aby ustalić, że… obywatelom, którzy otrzymali świadczenia socjalne zgodnie z dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej z dnia 7 kwietnia 2020 r. N 249„ O dodatkowych środkach pomocy społecznej dla rodzin z dziećmi ”i (lub) dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej…” W przypadku płatności ryczałtowej dla rodzin z dziećmi, „wypłata ryczałtu dokonywana jest przez Fundusz Emerytalny Federacji Rosyjskiej na podstawie dokumentów i informacji, którymi dysponuje bez składania wniosków (dokumentów) przez takich obywateli” - głosi komunikat.

Obywatele, którzy nie otrzymali świadczeń socjalnych, mają prawo wystąpić do Funduszu Emerytalnego Federacji Rosyjskiej o ustalenie płatności do 1 kwietnia 2021 r. „Rząd Federacji Rosyjskiej zapewni w określony sposób finansowanie kosztów związanych z wykonaniem niniejszego dekretu, w tym kosztów dostarczenia ryczałtu, a także określi tryb i warunki jego wykonania” - dodaje komunikat. Putin polecił Funduszowi Emerytalnemu Federacji Rosyjskiej zapewnienie wykonania płatności ryczałtowej. Na konferencji prasowej Putin mówił już o środkach wsparcia rosyjskich rodzin w kontekście pandemii.

„Oczywiście najtrudniejsza sytuacja jest dla rodzin z dziećmi, a tutaj zbudowaliśmy cały program wsparcia rodzin z dziećmi - od zera do półtora roku, od półtora do trzech lat, od trzech do siedmiu” - powiedział Putin.

Przypomniał, że dla dzieci poniżej półtora roku życia wprowadzono świadczenia w wysokości minimum egzystencji na każde dziecko, które można uzyskać, jeżeli dochód na każdego członka rodziny jest mniejszy niż dwa minimum egzystencji. Wcześniej taka płatność była dostępna dla osób, których dochód był niższy niż półtora płacy wystarczającej na utrzymanie na jednego członka rodziny.

W przypadku dzieci w wieku 1,5-3 lat, jeżeli dochód jest niższy niż dwie płace wystarczające na utrzymanie na członka rodziny, można otrzymać wypłatę w wysokości wystarczającej kwoty, ale z kapitału macierzyńskiego. W przypadku dzieci w wieku od 3 do 7 lat, jeśli dochód rodziny nie osiąga jednej płacy wystarczającej na utrzymanie na każdego członka rodziny, na każde dziecko przysługuje wypłata w wysokości połowy minimum egzystencji.

„Postanowiliśmy przeanalizować sytuację, zobaczyć, jak wpływa to na dochody rodziny, a jeśli nie wszystkie rodziny osiągną jeden PM na osobę, to od 1 stycznia przyszłego roku, dwa tygodnie później, będziemy płacić jeden minimalny poziom egzystencji za każdego dziecko” - dodał prezydent. Przypomniał też, że w czasie pandemii jednorazowe wypłaty otrzymały wszystkie dzieci poniżej 16 roku życia.

 

 

Autor: 
Tłum. Natalia Madziąg

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
12 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.