Światowy dzień mężczyzn

Już po raz 20 we wtorek (03.11) obchodzony będzie Światowy Dzień Mężczyzn. W związku z czym rzecznik ds. zdrowia austriackiej partii SPÖ Kilian Brandstätter przypomina, że także „silna płeć” powinna dbać o swoje zdrowie.

Inaczej niż w przypadku kobiet, nie jest to dla wielu mężczyzn tak oczywiste, aby poddawać się regularnym badaniom. „Wizyta u lekarza nie zawsze jest związana z chorobą. Ale żeby wykryć rożne choroby na wczesnym etapie, bardzo ważne jest poddawanie się badaniom profilaktycznym.” powiedział z okazji nadchodzącego Dnia Mężczyzn, rzecznik Brandstätter.

Także lekarka z miasta Illmitz, Carmen Putz, podkreśla jak ważne są badania profilaktyczne: „takie dni jak Światowy Dzień Mężczyzn są ważne, żeby pochylić się nad tematem dbania o zdrowie.”

Wielu panów jednak boi się wizyt u lekarza, przychodzą dopiero wtedy, gdy ból jest nie do wytrzymania. A regularne badania są niezwykle ważne, co podkreśla także pani Putz „także wiele ruchu i zbilansowana dieta są ważnymi elementami zdrowego życia- dla obu płci.”

Autor: 
Tłum. Marta Rzany

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.