Te błędy najczęściej popełniasz, malując rzęsy mascarą

Tusz do rzęs to jeden z najlepszych wynalazków upiększających na świecie i najłatwiejszy sposób na natychmiastowe przebudzenie. Ale jest też jednym z najtrudniejszych w użyciu, a oprócz tego, że można go znaleźć wszędzie oprócz rzęs, istnieją inne błędy, które możesz popełnić, które mogą uszkodzić Twoje rzęsy.

1. Tusz nakładasz najpierw na górne rzęsy

Kiedy najpierw nakładasz tusz na górne rzęsy, musisz spojrzeć w górę, aby nałożyć tusz na dolne rzęsy, co może spowodować rozmazanie się jeszcze mokrego tuszu na górnych rzęsach. Jeśli więc chcesz nałożyć tusz na dolne rzęsy, aby oczy były jeszcze bardziej widoczne, zrób to najpierw.

2. Nie przesadź z warstwami
Kiedy przesadzisz korzystając z produktu, rzęsy skleją się i pojawiają się nieestetyczne grudki, ideałem jest zastosowanie maksymalnie dwóch lub trzech warstw tuszu.

3. Malowanie od cebulek
Prawidłowy sposób stosowania tuszu do rzęs, to malowanie od nasady do czubka, robiąc tak uzyskasz znacznie dłuższe i gęstsze rzęsy.

4. Podkręcasz rzęsy po nałożeniu mascary

Zawsze używaj zalotki na czystych rzęsach bez tuszu. W przeciwnym razie możesz spowodować zlepienie się tuszu i ryzyko wyrwania rzęs.

5. Zbyt długo trzymasz tę samą butelkę

Makijaż może również przenosić bakterie, więc co kilka miesięcy musisz odnawiać produkty, aby uniknąć infekcji oczu. Tusz do rzęs należy wyrzucić po dwóch do trzech miesiącach lub gdy zbiera się i zaczyna śmierdzieć .

6. Nie wycierasz szczoteczki

Sklejający się tusz do rzęs nie tworzy ładnych, rozdzielonych rzęs, jednak większość szczoteczek do rzęs zbiera mnóstwo produktu - z których większość nie jest potrzebna. Po wyjęciu pędzelka z tubki delikatnie zetrzyj nadmiar tuszu chusteczką.

7. Używasz tylko jednego tuszu do rzęs

Połączenie dwóch tuszy do rzęs da o wiele lepsze rezultaty niż użycie tylko jednego. „Każdy tusz do rzęs ma jeden cel, bez względu na treść reklamy” - mówi Laramie, profesjonalna wizażystka. „Niektóre dają dużo długości, inne oferują grubość i objętość”.

8. Nie stosujesz odpowiedniej techniki

Tusz do rzęs nie jest uniwersalny. Jeśli na przykład twoje oczy są bardziej od siebie oddalone, lepiej nałożyć więcej warstw na wewnętrzną część oczu - mówi charakteryzatorka Sonia Kashuk. Ale jeśli twoje oczy są blisko siebie, skup się na zewnętrznych krawędziach. Możesz również zastosować różne techniki w zależności od tego, czy chcesz, aby Twoje rzęsy wyglądały na dłuższe, pełniejsze, podkręcone, czy też po prostu klasyczne i bez grudek.

9. Wpuszczanie powietrza do środka

Zanim pomalujesz rzęsy, kilkukrotnie wkładasz i wyciągasz szczoteczkę z buteleczki z tuszem do rzęs? To błąd! Wielokrotne przesuwanie szczoteczką powoduje, że do środka wtłacza się powietrze, które znacznie zmniejsza trwałość mascary.

10. Nie pielęgnujesz rzęs

Każda część ciała i każdy włosek wymaga pielęgnacji. Ta sama zasada dotyczy rzęs. Jak o nie zadbać? Przed snem po dokładnym demakijażu oczu na rzęsy nałóż olejek rycynowy, który za niewielkie pieniądze kupisz w aptece. Kosmetyk stosuj wieczorem, a rankiem zmyj ciepłą wodą. Uważaj, żeby olejek rycynowy nie przedostał się do oczu, bo może wywołać podrażnienia. Dobrym rozwiązaniem są również odżywki, olejek kokosowy i zdrowa dieta.

Autor: 
Karolina Przewoźniak

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.