Gloria Estefan ujawnia, że złapała COVID-19, teraz już jest zdrowa

MIAMI - W środę piosenkarka i bizneswoman Gloria Estefan ogłosiła, że znaczną część listopada spędziła w izolacji po pozytywnym wyniku testu na COVID-19, kilka dni po zjedzeniu posiłku na świeżym powietrzu w restauracji na terenie Miami.

Estefan, 63 lata, mówi, że miała szczęście, ponieważ doświadczyła tylko "trochę kaszlu" i odwodnienia po utracie zmysłu węchu i smaku, a od czasu powrotu do zdrowia dwa razy miała wynik negatywny.

W filmie udostępnionym na Instagramie, urodzona na Kubie piosenkarka "Conga" mówi, że została zainfekowana pomimo rygorystycznego przestrzegania protokołów zdrowia publicznego, i spekuluje, że mogła zostać zarażona przez fana, który nie miał na sobie maski. Wielbiciel stuknął ją w ramię i stanął bardzo blisko, aby z nią porozmawiać, gdy jadła posiłek z trzema członkami rodziny, powiedziała Estefan.

"Miałam dużo szczęścia, ale chciałam tylko powiedzieć wam, że byłam na kwarantannie, a pewnego dnia wyszłam z domu i spotkałam się z jedną osobą, która nie miała na sobie maski. Wstrzymywałam nawet oddech podczas gdy ta osoba mówiła, ale coś musiało się tam wydarzyć", powiedziała.

Estefan powiedziała, że dowiedziała się o zakażeniu po utracie poczucia smaku na początku listopada, a następnie spędziła dwa tygodnie w całkowitej izolacji na drugim piętrze swojego domu. Uniknięcie najgorszych skutków choroby przypisuje witaminom - i prawdopodobnie niskiemu poziomowi wiremii u kogokolwiek, kto ją zaraził.

"Moim największym problemem był strach", powiedziała Estefan. "Musimy chwycić strach, potrząsnąć nim i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by utrzymać swój system odpornościowy w jak najlepszym stanie."

Estefan, zdobywczyni nagrody Grammy, ma wiele interesów gospodarczych na południu Florydy, które zostały mocno dotknięte przez pandemię. Wraz z mężem, Emilio Estefanem, jest właścicielką kubańskich restauracji, hotelu Miami Beach i udziałów w Miami Dolphins.

"Wiem, że jesteśmy w bardzo dużym wzroście zachorowań w Miami. Teraz jest tu ciężko", powiedziała w swoim filmie. "Proszę wszystkich, by zakładali maski, starali się trzymać z daleka od innych i chronili siebie."

W środę urzędnicy służby zdrowia na Florydzie donieśli o prawie 10 000 nowych potwierdzonych przypadkach wirusa i 96 nowych zgonach, co zwiększyło całkowitą liczbę zgonów do ponad 19 000. We wtorek stan przekroczył 1 milion potwierdzonych przypadków COVID-19, dołączając do Teksasu i Kalifornii w osiągnięciu tego kamienia milowego.

Wzrost liczby zachorowań w ciągu ostatnich kilku tygodni na Florydzie jest najwyższy od początku sierpnia, kiedy to stan ten dochodził do siebie po letnim wzroście zachorowań na wirusa. W środę około 4 200 pacjentów zostało hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Autor: 
Adriana Gomez Licon, Tłum. Magdalena Nowicka

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.