Ellen Page: jestem transseksualistą i mam na imię Eliot

Aktorka Ellen Page opublikowała we wtorek post na swoim Instagramie, który przerwał ciszę na temat transseksualizmu.

Ellen Page, teraz już Eliot Page, we wtorek 1. grudnia, opublikowała przejmujące wyznanie. Po niecałych sześciu latach od publicznego ujawnienia prawdy o swojej homoseksualności podczas jednego ze zjazdów LGBT+ prowadzonego przez ONG Human Rights Campaign, kanadyjska aktorka odkrywa prawdę o swoim transseksualizmie w długim poście opublikowanym na jej Instagramie. Cześć, kochani. Chcę Wam wyznać, że jestem transseksualistą, zaimki, które mnie opisują to on, oni, a na imię mam Eliot. Jestem szczęśliwy, że o tym piszę, że mogę tu być, że dotarłem do tego momentu w moim życiu. Czuję nieopisaną wdzięczność dla niezwykłych osób, które mnie wspierały przez tą całą podróż. Nie jestem w stanie wyrazić jak niesamowite jest kochanie siebie takiego, jakim się jest, oraz możliwość bycia prawdziwym. Dziękuję Wam za Waszą odwagę, Waszą hojność i nieprzerwaną pracę sprawiającą, że świat staje się miejscem bardziej otwartym i wyrozumiałym.

„Jestem również przerażony”

Według mężczyzny, nadal musi on pokonać długą drogę w stronę samoakceptacji. „Proszę Was o cierpliwość. Moja radość jest szczera, ale również wrażliwa”, wyznaje. „Szczerze mówiąc, będąc bardzo szczęśliwym jestem również przerażony. Przerażony surowością, nienawiścią, wyśmiewaniem się i przemocą. Żeby było jasne, nie próbuję umniejszyć szczęśliwej chwili, ale chcę nakreślić sytuację, jaką jest ona naprawdę”, kontynuuje Eliot mówiąc o niesprawiedliwości, przemocy i nienawiści, której w ciągu ostatnich miesięcy tak wiele doświadczyły osoby transseksualne.

Pisząc te słowa Eliot Page chce oddać im hołd i dodaje: „Lubię być trans. Lubię być queerem. Co więcej, czuję się coraz bliższy poznania siebie naprawdę, więcej marzę, moje serce jest coraz większe, rozwijam się. Te słowa kieruję do wszystkich osób transseksualnych, które zmagają się każdego dnia z molestowaniem, nienawiścią, groźbami: widzę Was, kocham Was i zrobię wszystko co mogę, by zmienić świat na lepszy. Dziękuję za przeczytanie tego. Przesyłam Wam miłość, Eliot.”

Link do posta Eliota:

https://www.instagram.com/p/CIQ1QFBhNFg/?utm_source=ig_embed

Autor: 
Tłum. Martyna Grabianowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.