USA: Bliźniaki urodziły się na przełomie 2021 i 2022 roku

Źródło zdjęcia: NATIVIDAD MEDICAL CENTER.

 

Alfredo i Aylin to bliźniaki, a pomimo to urodzili się innego dnia, miesiąca i roku. Między nimi jest zaledwie 15 minut różnicy. Poznajcie ich historię.

Fátima Madrigal od kilku miesięcy wiedziała, że spodziewa się bliźniaków. Lekarze poinformowali ją, że urodzi pod koniec roku, najprawdopodobniej w czasie świąt. Jednak nigdy nie podejrzewała, że jej dzieci urodzą się w innych dniach, a tym bardziej w innych latach. Oto ich historia.

 

Bliźniaki z urodzinami w innych dniach


Źródło zdjęcia: BSIP/Education Images/Universal Images Group via Getty Images.

Poród rozpoczął się rankiem 31 grudnia. Fatima późnym wieczorem znajdowała się w bloku porodowym wraz z ginekologiem, który pomagał w czasie porodu. Ciąża przechodziła bez komplikacji, płody były zdrowe przez cały czas jej trwania.

Przyjeżdżając do szpitala ostatniego dnia 2021 roku, Fatima wiedziała, że za kilka godzin będzie już trzymać w ramionach nowonarodzone dzieci. O 23:45 urodziła pierwsze z nich – chłopca, którego nazwali Alfredo.

W całym tym zamieszaniu, bólu i adrenalinie lekarz był gotowy na przyjęciu porodu kolejnego dziecka, tym razem dziewczynki, którą postanowiono nazwać Aylin. Kwadrans później została ciepło przywitana przez lekarzy i rodziców. Jednak miało to miejsce już innego dnia, miesiąca i roku.

Kilka godzin później Fátima udzieliła wywiadu gazecie People: „To dla mnie niepojęte, że bliźniaki nie mają urodzin tego samego dnia”.

Przyszły na świat w kalifornijskim Centrum Medycznym Natividad w bardzo wyjątkowym dniu. Doktor Ana Abril, która odebrała poród, przyznała: „był to jeden z najbardziej niezapomnianych porodów w całej mojej karierze”.

Według Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom bliźniaki Madrigal są częścią 120 tys. bliźniaków przychodzących na świat każdego roku w USA. Pomimo obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19 i przyjęć sylwestrowych, przyszły na świat w dobrym stanie zdrowia. Następnego dnia Alfredo, Aylin i Fátima wraz z mężem wrócili do domu, gdzie trójka dzieci oczekiwała swojego nowego rodzeństwa.

Autor: 
Autor: Andrea Fischer / Tłum. Justyna Sitarz
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
12 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.