5 powodów dla których warto polubić satyna bawełnianą

Satyna jest dobra dla skóry

Jedną trzecią naszego życia poświęcamy na spanie, dlatego ważna role odgrywa wybór dobrego materiału dla naszej skóry. Tak jak jedwab, satyna bawełniana utrzymuje piękno skóry i ogranicza bakterie, które gromadzą się na naszej poszewce. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do bawełny, splot satyny jest tak cienki, że nie wchłania płynów jak np. nasze kosmetyki. To jeszcze nie wszystko: Satyna dba o włosy, które „ślizgają się” po tej gładkiej w dotyku tkaninie. Zegnajcie rozczochrane włosy po obudzeniu się!

 

Satyna to wysokiej jakości pościel

Satyna jest jedną z najbardziej luksusowych tkanin, dlatego jej cena pozostaje stosunkowo wysoka. Jednak ta jakość bawełny pozostaje dobrą inwestycją w dłuższej perspektywie. Dzięki bardzo gęstemu splotowi 120 nitek/cm² satyna jest niezwykle wytrzymałą tkaniną. Wystarczy starannie ją umyć w 30°C, stosując delikatny program, aby zachować jej połysk i finezję. A jeśli chcesz zrezygnować z prasowania, należy zwyczajnie wybrać umytą satynową pościel.

 

 

Satyna bawełniana w pełni swojej elegancji

Niewychodząca z mody pościel z satyny jest powszechnie uznawana jako elegancki i wyrafinowany sposób udekorowania sypialni. Jeśli poszukujesz luksusowej pościeli, Bawełniana satyna zachwyci Cię bez problemu swoją miękkością i lśniącym wyglądem. Bohemia, vintage, romantyczna: satyna pasuje do każdego wnętrza. Aby nie popełnić faux-pas, należy wybrać zwykle pościel w stonowanych i naturalnych kolorach.

 

Satyna do każdej pory roku

Podobnie jak len, satyna bawełniana jest zarówno dobrym izolatorem zimą, jak i oddychającą tkaniną latem. Zapewnia dobrą regulację temperatury ciała, dzięki czemu jest idealnym materiałem na każdą porę roku. To technika tkania sprawia, że satyna jest cieplejsza i bardziej miękka niż inne tkaniny. I w przeciwieństwie do stereotypów, nie zagraża Ci wyślizgnięcie się z łóżka.

Satyna jest ekologiczna

U Carré Blanc, wybraliśmy 100% satynę bawełnianą organiczną z certyfikatem GOTS dla naszej nowej serii pościeli Quartz - ścisła etykieta, która gwarantuje etyczne warunki produkcji, zgodne z kryteriami społecznymi i środowiskowymi. Wykonany z organicznych włókien komplet Quartz gwarantuje naturalną, zdrową i ekologiczną pościel. Dostępna w trzech ponadczasowych kolorach ta wysokiej klasy pościel posiada wszystko. Będzie od teraz dla Ciebie niezbędna w sypialni !

 

Autor: 
Carré blanc magazine Tłumacz: Olivia Bukowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.