Ziemia bez śmieci. Co możemy zrobić dla ekologii już teraz.

   Ekologia. Myślę, że można o tym mówić wiecznie. Przeanalizujmy kolejność, dlaczego cały świat cierpi z powodu stosu śmieci i jak możemy zaoszczędzić trochę tej sytuacji.

 

Miliony lat ewolucji doprowadziły do zniekształcenia prawdziwych wiecznych wartości, chęci zniszczenia wszystkiego, zaprzestania doceniania życia. Tylko zatkanie oceanów do awarii plastikiem, zniszczenie wszystkich systemów eko, coś dojdzie do ludzkości.

Zawsze możesz zacząć od siebie, oceniając liczbę wyrzuconych paczek dziennie i nie tylko. Od czasu wynalezienia plastiku, w naturze nie rozkłada się żaden jego kawałek,  z każdym dniem ilość plastiku wzrasta, a wolne od niego środowisko maleje. Ocean syntetycznych polimerów wypełnił świat w różnych formach: szczoteczki do zębów, naczynia jednorazowe, butelki na wodę, kosmetyki, niezliczone torby, opakowania, urządzenia itp. Ale są możliwości dla świadomych. Po filmie "Śmieci" konkretnie zmieni się świadomość.


 

    Trochę o filmie. 

  Twórcy tego filmu dokumentalnego badają niebezpieczeństwo zanieczyszczenia ziemi, powietrza i wody odpadami oraz wpływ tego zanieczyszczenia na łańcuch żywnościowy i środowisko.Taśma ujawnia zaskakujące fakty dotyczące poważnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Film pokazuje, że niebezpieczeństwa można uniknąć poprzez rozwój długoterminowych projektów, które pomogą stworzyć więcej miejsc pracy w zakresie recyklingu odpadów.

  Więc co możemy zrobić trochę dla ekologii. 

- porzuć torby, zastępując je torebkami wielokrotnego użytku. Ludzie bezlitośnie używają paczek w supermarketach.                

- worki na śmieci zastąpić biodegradowalne, lub przestać ich używać w ogóle. 

- przy zakupie czegokolwiek w Internecie, prosząc nadawcę, aby nie pakował w worki, zamienił na papier. 

- zrezygnować z jednorazowych rur, nie brać ich w zakładach. Możesz użyć papierowych rur. Właśnie zaczęłam zauważać, że w niektórych kawiarniach pojawiają się. Zamiast plastikowych. 

  Wydaje mi się, że wielu ludzi nie rozumieją  zakresu problemu.

Podczas gdy każdy czeka na działania od drugiego i sam nic nie robi, mnóstwo śmieci na planecie rośnie. Każdego roku wyrzucamy 200 miliardów plastikowych butelek, 58 miliardów plastikowych kubków i miliardy plastikowych toreb.  Nigdy nie zostawialiśmy po sobie tyle śmieci, ile zostawiamy dzisiaj.To powstrzymuje nas od cieszenia się urodą świata. 

 

 

 

 

 

Autor: 
Diana Konoplitska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.