Książę Ludwik z Luksemburga ogłasza zaręczyny z francuską adwokatką

Trzeci syn wielkiego księcia Luksemburga szykuje się na ślub ze Scarlett-Lauren Sirgue, paryską adwokatką, jak wyjawia Dwór na swoim instagramowym koncie we wtorek 6 kwietnia.

“Mamy ogromny zaszczyt ogłosić zaręczyny naszego syna, Księcia Ludwika z Panną Scarlett-Lauren Sirgue” ogłosili we wtorek na instagramie wielki książę z wielką księżną Luksemburga. Jest to post z trzema zdjęciami pary, należącymi do Emanuele Scorcelletti. Na fotografiach widzimy uśmiechniętą książęcą parę, pozującą z widocznym pierścionkiem zaręczynowym.

Para zapozowała również do bardziej formalnych zdjęć u boku wielkiego księcia i wielkiej księżnej Luksemburga, Henryka i Marii Teresy. 34-letni książę szykuje się na ślub z 29-letnią paryską panią adwokat, urzędującą w kancelarii SIBE Avocats. Mieszcząca się w 16 dzielnicy i specjalizująca w obronie ofiar (wypadki drogowe, błędy medyczne, agresja i znęcanie się w miejscu pracy) kancelaria założona została przez rodziców młodej kobiety, Pierre’a i Scarlett. To właśnie tam poznali się Scarlett-Lauren Sirgue z Ludwikiem z Luxemburga, który służył tam jako mediator.

Drugie małżeństwo

Urodzona w Bordeaux 8 sierpnia 1991 roku, Scarlett-Lauren Sirgue jest najmłodsza w rodzinie. Kobieta poszła w ślady rodziców i pracowała, jak wskazuje jej profil na Linkedin, jako prawnik w kancelarii Wilmann, potem jako asystent adwokacki w Sądzie Apelacyjnym w Paryżu. Od 2016 roku, przed zdobyciem specjalizacji w obronie ofiar, razem ze swoją matką pracowała w kancelarii prawa rodzinnego. Publicznie u boku księcia Ludwika, adwokatka pojawiła się podczas rozdania nagród w marcu 2020 roku. Żadne z nich nie wyjawiło do tej pory daty ślubu.

Książę Ludwik, trzeci syn wielkiego księcia Luksemburga, był wcześniej żonaty z 34-letnią bizneswoman Tessy Antony de Nassau. Po ich ślubie w 2006 roku mieli razem dwóch synów, 14-letniego księcia Gabriela de Nassau oraz księcia Noah de Nassau. W 2019 roku wzięli rozwód. 31 grudnia 2020 roku Tessy Antony de Nassau, po pozbyciu się tytułu księżniczki, ogłosiła swoje zaręczyny ze szwajcarskim biznesmenem Frankiem Floesselem. Dwa miesiące później para wyjawiła, że spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Autor: 
Chloé Friedmann 1 / Tłumaczenie: Aleksandra Kaszubowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.