Droga do sukcesu na Instagramie

Fot. by StockSnap from Pixabay

Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. To sprawia, że wiele przedsiębiorstw chce promować na nim swoje reklamy. Oferty reklamowe i chęć współpracy piętrzą się, lecz tylko dla użytkownikówz pewnym poziomem popularności i dużą liczbą obserwujących. To z kolei wyjaśnia dążenie użytkowników do większej liczby followersów. 

8 sposobów, aby stać się znanym na Instagramie

Najprostszym krokiem, aby uzyskać większą liczbę obserwujących jestich zakup. Problem polega na tym, że zwykłe kupowanie kont rzadko prowadzi do prawdziwej społeczności, a firmy, które je oferują,spełniają tylko zadanie zdobycia większej liczby abonentów. Subskrybenci ci mają często wątpliwe konta, które mogą wydawać się nieprofesjonalne dla osób postronnych. Kolejną wadą jest to, że ci obserwujący nie są zwykle aktywni i dlatego najprawdopodobniej żaden z nich nie pozostawi ani jednego lajka.

Drugą opcją jest zakup całego konta. To, co może wydawać się niewiarygodne, jest rzeczywistością: wiele prywatnych kont jest odsprzedawanych. Wyraźną zaletą tej opcji jestistniejąca społecznośći prawdziwifollowersi, ale każdy kupujący powinien pamiętać o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni, ponieważ ich własne konto może zostać komuś sprzedane. Należy zachować szczególną ostrożność na platformach społecznościowych.

Trzecim wariantem jest zwiększenie liczbyswoich subskrybentów przy pomocy„haków”. Dzięki ciągłej obserwacji dużych kont niektórzy użytkownicy zaczną także obserwowaćciebie. Są toaktywni użytkownicy Instagrama. Istnieje,jednakże minimalne ryzyko pewnych konsekwencji (np. niechciane „spamowe” wiadomości).

Najbardziej podstawowym krokiem do długoterminowej, prawdziwej społeczności jestprzemyślany kontent z dobrą koncepcją. Grupa docelowa powinna być jasno określona,a jeślitak jest, ważne, aby zachować spójność. Przyda się oczywiście także odrobina szczęścia.

Piątą wskazówką jest zaciekawienie większej liczby osóbpoprzez umiarkowane stosowanie edytora zdjęć. Każdy musi sam zdecydować, gdzie jest granica między naturalnością a Photoshopem, ale należy zauważyć, że niewielu użytkowników Instagrama lakuje zdjęcia, które są nazbyt przerobione.

Pomocna może być także szósta wskazówka: polub i komentuj jak najwięcej postów innych użytkowników, w zamian otrzymasz wiele polubień i obserwujących. Niestety ta metoda jest bardziej męcząca i czasochłonna niżkupowanie subskrybentów. Użytkownik może oczywiście również rozważyć zakup polubień. Sprzedawca polubieńnie jest trudny do znalezienia i jest czasami dobrym pomysłem, ale kupowanie wielu polubień i subskrybentów na dłuższą metę nie wydaje się opłacalne ekonomicznie.

Ostatnia rada,a jednocześnie najważniejsza rzecz: Każdy użytkownik powinien zrozumieć, że droga do sukcesu na Instagramie nie jest ani łatwa, ani szybka, pomimo wyżej wymienionych sztuczek i wskazówek. Żaden obserwujący nie przychodzi sam, nawet jeśli istnieje już wyraźna liczba subskrybentów. Na koniec dnia, kontent, a także aktywność na koncie, mają kluczowe znaczenie dlasukcesu. Ważne jest, aby nie tracić na jakości wydawanych treści.

Podsumowując, na drodze do sukcesu jest wystarczająco dużo narzędzi, ale każdy musi sam zdecydować, które z nich uważa za słuszne.

Tłumaczył Grzegorz Januszewski

Autor: 
Izabela Kurzeja
Źródło: 

ecommerce-vision.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.