8 oznak, że twój kot cię lubi

Zdjęcie: Pixabay

Mimo, że twój koci przyjaciel nie potrafi mówić, stale próbuje się z tobą komunikować, znajdując sposoby, by wyrazić swoją sympatię do ciebie. Nie jesteś pewien, czy twój kot cię lubi? Kocią miłość sygnalizują następujące znaki.

1. Mruga powoli

Kot melduje oczami, że nie ma złych zamiarów. Zamykają je bardzo powoli, a potem otwierają. Czasami wygląda to tak, jakby ospale mrugały.

Działa to też w drugą stronę. Jeśli chcesz przekazać Puszkowi, że nic mu nie grozi, usiądź w pewnej odległości od niego, a potem kilkukrotnie powoli zamknij i otwórz oczy. Istnieje duża szansa, że odwzajemni twoje mruganie!

2. Śpi na plecach

Kiedy kot odsłania swój puchaty brzuszek, to oznacza, że cieszysz się jego zaufaniem. W ten sposób daje ci znać, że nawet w bezbronnej pozycji czuje się bezpiecznie i swobodnie. Jeśli przeciąga się i turla obok ciebie na podłodze, możesz być pewien, że bardzo cię lubi.

3. Uniesiony prosto ogon

Poniższy sygnał jest bardzo subtelny, ale znaczący. Kiedy twój zwierzak przechadza się z uniesionym ogonem i ma do tego nienajeżoną sierść, to znaczy, że dobrze się czuje w twoim towarzystwie. To też kolejny sposób na okazanie ci zaufania. A jeśli porusza końcówką ogona na boki, to jest to znak, że odczuwa radość.

4. Chodzi za tobą

Nie wszystkie koty tak robią, ale jeśli twój kot chodzi za tobą i w domu i poza nim, to macie bardzo silną więź emocjonalną. To miłe, ale to oznacza też brak prywatności w kuchni, salonie, a nawet w toalecie. Twój kot po prostu nie zostawi cię samego.

5. Rozmawia z tobą

Twój miauczący kolega ma wiele wyjątkowych sposobów na komunikację z tobą. Kiedy się złości, będzie burczał lub syczał. Kiedy jest szczęśliwy, da ci o tym znać miauczeniem lub czułym pomrukiwaniem. Jeśli zerka na ciebie i miauczy, to często oznacza, że pragnie twojej uwagi i chętnie spędziłby z tobą trochę czasu.

6. Mruczy

Czy jest coś milszego od mruczącego kota? Nie do końca wiadomo, dlaczego koty mruczą, ale popularna teoria głosi, że koty mruczą, kiedy są zadowolone. Niezupełnie to prawda, jako że przestraszone lub chore koty też mogą głośno mruczeć. Ale kiedy twoja kicia czule układa ci się na kolanach i natychmiast zaczyna mruczeć, to jest po prostu w kocim niebie.

7. Śpi w twoich rzeczach

Zapachy są dla kota niezwykle ważne. Kocia sierść na ulubionej koszulce to raczej coś nieprzyjemnego, ale jeśli twój kot śpi wśród twoich ubrań, to dlatego, że chce przesiąknąć twoim zapachem. Twój osobisty zapach go uspokaja i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa.

8. Przynosi ci prezenty

Chociaż nie są w twoim guście, to i tak darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Darowane od serca żaby, krety, myszy lub martwe owady są dowodem, że twój kot czuje się przy tobie dobrze.

tłumaczenie: Anna Polny

 

Autor: 
nl.metrotime.be
Źródło: 

nl.metrotime.be

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
8 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.