10 najpopularniejszych drinków na świecie

W świecie alkoholu zawsze pojawia się nowy trend. Istnieją jednak koktajle, które zawsze pozostają popularne, bez względu na wszystko. Witryna Drinks International opublikowała listę najlepiej sprzedających się drinków na całym świecie. Udowadnia to, że klasyczne koktajle są nadal najpopularniejsze. By stworzyć ranking poproszono 106 najlepszych światowych barów o uszeregowanie 10 najlepiej sprzedających się drinków.

10. Mojito

Klasyk z rumem (najpopularniejszy drink w klubach typu Havana), miętą, wodą gazowaną, świeżą limonką i cukrem.

9. Expresso Martini

Im późniejsza pora tym drink staje się popularniejszy. Składa się z wódki, świeżo zaparzonego espresso, likieru kawowego i lodu.

8. Moscow Mul

Koktajl z wódki, piwa imbirowego, syropu cukrowego, limonki i mięty podawany jest w miedzianym kubku. Być może dlatego trunek jest tak popularny? Oko też czegoś chce! Wystarczy tylko spróbować!

7. Manhattan

Manhattan, prosty klasyk, który może występować w setkach wariantów. Zwykle robiony z  whisky, słodkiego wermutu, dwóch kropli angostury i lodu, zwieńczony wiśnią maraschino. Ale jest jeszcze wiele wariacji do spróbowania!

6. Margarita

Ten drink chyba zna każdy! Mrożona wersja margarity jest popularna jako napój wakacyjny. Jednak klasyczny przepis na nią to tequila ze świeżym sokiem z limonki i syropem z agawy.

5. Daiquiri

Daiquiri to najczęściej zamawiany koktajl na bazie rumu w 2018 roku. Zwykle robiony jest z soku z limonki, białego rumu oraz syropu cukrowego. Wystarczy wstrząsnąć i gotowe! Możesz podawać!

4. Martini

Klasyczny koktajl, być może najbardziej znany ze wszystkich, martini jest robiony z dżinu i wytrawnego białego wermutu. Zwykle podawany z oliwką. Istnieje wariant, w którym gin zastępuje wódka, czyli tak zwane vodkatini, zwane też wódką martini.

3. Whisky Sour

Coraz popularniejszym drinkiem (zwłaszcza w Ameryce) jest whisky sour, przygotowywana z burbona, soku z cytryny, łyżeczki cukru i opcjonalnie białka jajka. Skusisz się?

2. Negroni

Negroni to dobrze znany włoski koktajl składający się z campari, słodkiego wermutu i ginu – każdy z powyższych składników zajmuje 1/3 szklanki – oraz skórki pomarańczowej do dekoracji. Jest często zamawiany jako aperitif.

1. Old Fashioned

Najpopularniejszym koktajlem 2018 roku na świecie okazuje się „Old Fashioned”, czyli drink powstały ze zmieszania cukru z gorzkim składnikiem, do którego dodaje się alkohol, pierwotnie whisky, ale teraz czasem także koniak, a na koniec nutę skórki cytrusowej.

Twoje zdrowie!

Tłumaczenie: Julia Gortat

Autor: 
alletop10lijstjes.nl
Źródło: 

alletop10lijstjes.nl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.