The Talk: Sharon Osbourne opuszcza amerykański program po rasistowskiej kłótni

Osobowość telewizyjna Sharon Osbourne opuściła amerykański chat show The Talk po gorącej debacie na temat rasizmu w tym miesiącu.

Osbourne broniła nadawcy Piersa Morgana z powodu krytyki głośnego wywiadu telewizyjnego udzielonego przez księżną Sussex. Doprowadziło to do starcia ze współgospodarzem Sheryl Underwood, która oskarżyła Osbourne'a o „uprawomocnienie” „rasistowskich” poglądów. Sieć telewizyjna CBS wyłączyła The Talk na czas dochodzenia. W oświadczeniu wydanym w piątek, CBS stwierdziło, że wydarzenia z odcinka 10 marca „były niepokojące dla wszystkich zaangażowanych, w tym dla publiczności oglądającej w domu”.

Stwierdzono, że zachowanie Osbourne'a wobec współkosztów podczas odcinka „nie jest zgodne z naszymi wartościami dotyczącymi szacunku dla miejsca pracy”. CBS powiedział, że przegląd nie znalazł żadnych dowodów na poparcie twierdzenia Osbourne'a, że ​​kontrowersyjna dyskusja została „zaaranżowana” przez producentów. Jednak CBS przyznał, że sieć, zespoły studyjne i producenci byli odpowiedzialni za to, co wydarzyło się podczas tej transmisji. Było jasne, że współgospodarze nie byli odpowiednio przygotowani przez personel do złożonej i wrażliwej dyskusji obejmującej rasę. Awantura w The Talk nastąpiła po tym, jak książę i księżna Sussex udzielili wybuchowego wywiadu z gospodarzem amerykańskiego talk-show Oprah Winfrey. W wywiadzie księżna powiedziała, że ​​cierpiała ze względu na swoje zdrowie psychiczne i miała myśli samobójcze, gdy była pracującym członkiem rodziny królewskiej. Następnego dnia po wywiadzie wyemitowanym na początku marca Morgan powiedział widzom w programie śniadaniowym Good Morning Britain, że nie wierzy ani słowu, które powiedziała Meghan. Te komentarze spotkały się z potępieniem, co doprowadziło do odejścia Morgana z programu ITV. Osbourne, lat 68, była jedną z pierwszych osób, które wyraziły poparcie dla swojego przyjaciela Morgana, twierdząc, że ma prawo wyrazić własną opinię. @piersmorgan Jestem z tobą. Wspieram cię”- napisała na Twitterze. „Ludzie zapominają, że płacisz za swoją opinię i że po prostu mówisz prawdę”. Osbourne rzucił wyzwanie Underwood, która jest czarnoskórą, aby wyjaśniła, gdzie słyszała, jak Morgan mówił rasistowskie rzeczy. Underwood odpowiedział: „To nie są dokładne słowa rasizmu, to implikacja i reakcja na niego”. Później Osbourne przeprosiła mówiąc, że poczuła się oszołomiona i pozwoliła jej przejąć strach i przerażenie, że została oskarżona o bycie rasistą.

W wywiadzie dla Entertainment Tonight w zeszłym tygodniu, Osbourne zasugerowała, że została „ustawiona” jako „baranek ofiarny” i nie została dostatecznie przygotowana przez producentów The Talk. „Chciałabym, żebyśmy mogli spokojnie kontynuować rozmowę dla dorosłych i to rozwiązać, ale nie wiem czy damy radę”- powiedziała. Nie skomentowała jeszcze ogłoszenia CBS o jej wyjściu z The Talk. Osbourne, która jest żonata z gwiazdą rocka Ozzym i występowała jako juror w The X Factor i innych programach, była panelistą w The Talk przez 11 lat nadawania na antenie.

Autor: 
BBC / Tłumaczenie: Oliwia Starzyńska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.