Książę Harry i Meghan mieli tylko jedną oficjalną ceremonię - mówi Justin Welby

Książę Harry i Meghan pobrali się legalnie w zamku Windsor, powiedział arcybiskup Canterbury.

Podczas wywiadu z Oprah Winfrey Meghan powiedziała, że ​​para złożyła śluby trzy dni przed oficjalnym ślubem w maju 2018 roku. Justin Welby powiedział, że popełniłby poważne przestępstwo, gdyby podpisał akt małżeństwa w danym dniu wiedząc, że jest fałszywy. Powiedział jednak, że wcześniej spotkał parę na prywatnym i duszpasterskim spotkaniu.

Podczas odkrywczego dwugodzinnego wywiadu na początku tego miesiąca, Meghan powiedziała Oprah: „Wiesz, trzy dni przed naszym ślubem pobraliśmy się”. Powiedziała: „Nikt tego nie wie. Ale zadzwoniliśmy do arcybiskupa i powiedzieliśmy tylko:„ Spójrz, ten spektakl jest dla świata, ale chcemy naszego związku między nami”. A więc przysięgi, które złożyliśmy w naszym pokoju, to tylko my we dwoje na naszym podwórku z arcybiskupem Canterbury. Arcybiskup przemawiał do grupy europejskich gazet, kiedy poproszono go o odniesienie się do uwag Meghan. Powiedział włoskiej gazecie La Repubblica: „Kilkakrotnie spotkałem księcia i księżną Sussex w gronie prywatnym i duszpasterskim przed oficjalną ceremonią w sobotę 19 maja 2018 r. Ten dzień był dniem ślubu”. „Gdybym podpisał akt w innym dniu, popełniłbym poważne przestępstwo.

Ślub odbył się 19 maja. Ale nie powiem, co wydarzyło się na innych naszych spotkaniach”. Gazeta Sun opublikowała kopię aktu ślubu księcia Harry'ego i Meghan, z której wynikało, że para była legalnie zamężna w zamku Windsor. Dokument był datowany na 19 maja 2018 r. I zawierał nazwiska księcia Karola i matki Meghan Dorii Ragland jako świadków.

Autor: 
BBC / Tłumaczenie: Oliwia Starzyńska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.