“Dolly Parton odrzuca plany postawienia jej pomnika w Tennessee”

Dolly Parton poprosiła ustawodawców z Tennessee, aby odrzucili projekt ustawy dotyczący budowy jej pomnika. Zdjęcie: Robyn Beck/AFP/Getty Images

Dolly Parton prosi ustawodawców z Tennessee, aby odrzucili oni projekt ustawy dotyczący wzniesienia jej pomnika w budynku zgromadzenia stanowego w Nashville.

“Biorąc pod uwagę to, co obecnie dzieje się na świecie, nie uważam, żeby właściwe było stawianie mnie w tej chwili na piedestale,” napisała Parton w oświadczeniu opublikowanym w czwartek.

John Mark Windle, demokrata oraz członek stanowej Izby Reprezentantów, zaprezentował projekt tej ustawy w zeszłym miesiącu. Ma ona na celu uhonorowanie Parton “za wszystko, co zrobiła dla tego stanu”.

Oprócz niezwykle owocnej kariery muzycznej, Parton od dawna jest znana ze swej filantropii. Założyła fundację Imagination Library, która zajmuje się wysyłaniem książek do dzieci w wieku poniżej pięciu lat, w celu poprawienia umiejętności czytania i pisania u dzieci na całym świecie. Milion dolarów, które przekazała na rzecz Uniwersytetu Vanderbilt, przyczyniło się do powstania wysoce skutecznej szczepionki na koronawirusa firmy Moderna, a wsparcie, jakie okazuje walce o równość rasową zostało niedawno uwiecznione na muralu w Nashville.

Zabierając głos w obronie pomnika, Windle powiedział: “Czy w obecnych czasach można wskazać lepszy przykład - nie tylko w Ameryce, ale i na świecie - przywódczyni, która jest tak życzliwą, porządną, pełną pasji osobą? [Parton] kocha wszystkich, a wszyscy kochają ją.”

W czwartkowym oświadczeniu, Parton podziękowała ustawodawcom za rozważenie tego projektu, wyrażając zaszczyt oraz pokorę wobec ich intencji.

Dodała również: “Mam jednak nadzieję, że pewnego dnia, w dalekiej przyszłości, być może kiedy mnie już nie będzie, jeśli nadal będziecie uważać, że na to zasługuję, z dumą stanę w budynku naszego Zgromadzenia jako pełna wdzięczności obywatelka stanu Tennessee.”

Autor: 
Associated Press tłumaczenie Jagoda Chudzińska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.