16 zasad, których Kardashianie muszą przestrzegać podczas programu Z kamerą u Kardashianów

To amerykański reality show – to wiemy na pewno – ale jaka jest prawda, skoro musieli przestrzegać różnych zasad?

Po czternastu latach Z kamerą u Kardaschianów, dwudziestu sezonach i setkach odcinków wciągającego programu, słynny reality show kończy się w tym roku. Kim ogłosiła to na Instagramie pod koniec 2020. Nie ma wątpliwości, że ów serial, rozpoczęty przez Kris Jenner, to jeden z najbardziej znanych i najczęściej oglądanych amerykańskich produkcji na świecie. Przez czternaście lat fani towarzyszyli Kris, Caitlyn, Kim ,Khloe, Kourtney, Kendall, Kylie i Rob’owi w różnych etapach ich życia – wszystkich wzlotach oraz upadkach. Widzowie widzieli wszystko od zgubienia diamentowego kolczyka w oceanie przez Kim po ogłoszenie transpłciowości przez Bruce’a – czyli teraz Caitlyn. Ale jak prawdziwy był ten cały program?

Zasady gry

Cała rodzina, a zwłaszcza Kris, zawsze powtarzała, że serial jest jak najbardziej prawdziwy, szczery oraz uczciwy. Ale do jakiego stopnia tak pozostaje? Po czternastu latach nagrań wychodzi na jaw, że reality show niekoniecznie okazuje się tak realne, jak oczekiwano. Według kilku źródeł Kris opracowała bogaty zbiór zasad dotyczących programu, w którym są między innymi zobowiązania do zachowania poufności, surowe wymagania dotyczące pielęgnacji i urody, umowy dotyczące oświetlenia, system nagród, a nawet nieco bardziej szczegółowy wymóg: ochraniacze na buty. „Vogue” wymienia dla ciebie niektóre z nich.

1. Kim zawsze zarabia najwięcej

Kim nie bez powodu nazywa jest królową Kardashianów. Zgodnie z umową, musi zarabiać najwięcej. Podobno od 50 do 60 procent z wszystkich pieniędzy – przeznaczanych na opłatę rodziny – otrzymują Kim i Khloe razem. Dlatego prawdą jest, że one odgrywają w serialu znacznie większą rolę niż reszta.

2. Każdy musi dotrzymywać umowy o zachowaniu poufności

Każdy w rodzinie, na planie i z produkcji ma obowiązek zachowania poufności w kwestii tego, co dzieje się wewnątrz oraz na zewnątrz domu Kardashianów.

3. Przy drzwiach Kris Jenner zawsze stoi stos umów o zachowaniu poufności

Każdy musi to podpisać, wchodząc do jej domu. Nie ma zlituj!

4. W domu obowiązuje nakaz noszenia ochraniaczy na buty

Wszyscy z produkcji oraz planu muszą nosić ochraniacze na buty, kiedy wchodzą do domu Kris Jenner.

5. Włosy oraz makijaż Kris muszą być robione każdego dnia

Kris traktuje swoją pielęgnację i urodę bardzo poważnie. Każdego dnia, gdy ma być kamera, nad jej włosami oraz makijażem musi pracować zespół profesjonalistów. Od tej reguły nie ma wyjątków.

6. Kim musi codziennie przeznaczyć 2 godziny na makijaż

Nic dziwnego, że Kim nie ma nic przeciwko zachowaniu Kris. Co najmniej 2 godziny w ciągu dnia zawsze przeznacza na makijaż.

7. Filmowanie trwa od 10 do 12 godzin każdego dnia w tygodniu

Kamera jest tam praktycznie cały dzień. Poza tym zostały zainstalowane w domu kamery sufitowe, by w razie czego móc z nich skorzystać.

8. Opłacone wakacje

Motyw wakacji często pojawia się w programie. Co więcej, nigdy nie są opłacane przez producentów, ale zawsze przez samych Kardashianów.

9. Kris może zatrudnić każdego

Kris może zatrudnić do programu (na plan czy do produkcji) kogokolwiek zechce – nie ma żadnych granic. A mimo to nigdy nie ma problemu z budżetem serialu.

10. Każdy pracownik musi zostać sprawdzony

Kris zawsze stara się mieć jak największą pewność, że ktoś jest godny zaufania, zanim zacznie pracę nad bądź w serialu.

11. Prawdziwe elewacje domów nie są filmowane

Wszystkie sfilmowane elewacje tak zwanych rezydencji Kardashianów są fałszywe (a co więcej dalekie od prawdziwych). Ze względów bezpieczeństwa realny wygląd domów nie pozostał nigdy pokazany. Jedynie pomieszczenia wewnątrz budynków nie zostają zmieniane.

12. Program może być edytowany

Program może zostać przemontowany, jeśli stanie się zbyt uczuciowo. Doszło do tego między innymi podczas zmiany oraz wyznania Caitlyn. Prawdziwa reakcja Khloe była zbyt emocjonalna, więc została później ponownie nagrana.

13. Istnieje możliwość odgrywania zainscenizowanych scen

Niektóre fragmenty bywają regularnie inscenizowane, w tym moment, w którym Khloe dowiaduje się, że jest w ciąży.

14. Sceny muszą być wielokrotnie nagrywane

Kilka momentów zostało ponownie nagranych. Na przykład, gdy Kris Humphries oświadczył się Kim. Jej pierwsza reakcja nie spodobała się wystarczająco produkcji, a ona same sądziła, że oświetlenie było niewystarczająco dobre.

15. Prawdziwe upadki z ich życia zawsze musiały zostać nagrane

Wbrew woli Kourtney jej rozstanie z Scottem Disickiem musiało zostać pokazane w telewizji. Często powtarzała, że był to najtrudniejszy odcinek do nagrania.

16. Kanye to wyjątek

Każdy musi przestrzegać zasad. Za wyjątkiem Kanye. Nie było potrzeby by regularnie występował w programie oraz nie podobała mu się ta wizja, ponieważ chciał mieć własne życie. Czasami pojawia się na ekranie, ale z pewnością nie tak często jak reszta.

Tłumaczyła Julia Gortat

Autor: 
Philippine van Ginneken
Źródło: 

vogue.nl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.