Wywiad z Meghan i Harrym Oprahami: Diana omówiona w zwiastunach

Książę Sussex nakreślił podobieństwa między traktowaniem swojej matki i żony w zwiastunach długo oczekiwanego programu telewizyjnego Oprah Winfrey.

W dwóch 30-sekundowych klipach wydanych przez CBS Harry mówi, że obawiał się, że historia „się powtarza”, zanim on i Meghan zdecydowali się wycofać ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej. Winfrey pyta Meghan, czy nastąpił „punkt krytyczny” i czy była „milcząca, czy uciszona”, ale księżna nie mówi w żadnym z klipów. Wywiad w USA zostanie wyemitowany 7 marca. Nie jest jasne, kiedy program Oprah With Meghan And Harry: A CBS Primetime Special zostanie pokazany w Wielkiej Brytanii.

W pełnym programie Meghan będzie mówić o małżeństwie, macierzyństwie, życiu królewskim oraz o tym, jak radzi sobie z „intensywną presją publiczną”, powiedział CBS. Książę Harry powiedział wcześniej, że odstąpił od królewskich obowiązków, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed „toksycznym” środowiskiem stworzonym w Wielkiej Brytanii przez prasę. Zmarła matka Harry'ego, Diana, księżna Walii, zrzekła się tytułu Jej Królewskiej Wysokości w momencie rozwodu z księciem Walii w sierpniu 1996 roku. Zmarła w następnym roku po wypadku samochodowym w Paryżu. Kiedy doszło do wypadku, kierowca jechał pod wpływem alkoholu, a samochód był śledzony przez paparazzi na motocyklach. W klipach z nadchodzącego programu telewizyjnego, obraz młodego księcia Harry'ego z Dianą jest pokazany, gdy książę mówi: „Nie mogę sobie wyobrazić, jak musiała się czuć, kiedy sama przechodziła przez ten proces przez te wszystkie lata, ponieważ było to niewiarygodnie trudne dla nas dwojga - ale przynajmniej mieliśmy siebie nawzajem ”. Harry mówi również Winfrey: „Moim największym zmartwieniem było to, że historia się powtórzyła. „Dla mnie czuję ulgę i jestem szczęśliwy, że siedzę tutaj i rozmawiam z tobą z żoną u mojego boku”. Winfrey jest osobistą przyjaciółką Meghan i była na weselu pary w 2018 roku. Według CBS Meghan i Harry w pełnym wywiadzie opowiadają o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku i planach na przyszłość.

W zeszłym tygodniu , rozmawiając z gospodarzem czatu, Jamesem Cordenem , książę nalegał, aby para „raczej wycofała się niż ustąpiła” jako starsi członkowie rodziny królewskiej. Powiedział, że sytuacja „niszczy moje zdrowie psychiczne” i zrobił to, co zrobiłby każdy mąż czy też ojciec”.

Te pierwsze spostrzeżenia dotyczące długo oczekiwanego wywiadu Oprah mają na celu przyciągnięcie nas ich zwartym montażem i dramatyczną muzyką. Są przedsmakiem tego, co ma nadejść. W minucie materiału Meghan nie mówi ani słowa. Będziemy musieli poczekać na jej odpowiedzi. Ale pytania, które Oprah zadaje jej silnie wskazują na zdenerwowanie i frustrację. Język to bycie uciszonym i przetrwanie. Rozmowa Harry'ego dotyczy ochrony swojej żony i możliwości ucieczki przed presją i napięciem, które odczuwali. W Oprah para wybrała przyjaciela, który przeprowadził z nimi wywiad. Jest ekspertem w otwieraniu rozmówców i będzie zachęcać ich do ujawnienia, co poszło nie tak za murami pałacu. To właśnie będzie martwić rodzinę królewską i urzędników pałacowych. Jak krytyczni byli Harry i Meghan? Dowiemy się, kiedy pełny wywiad zostanie wyemitowany w przyszły weekend.

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że książę i księżna nie powrócą jako pracujący członkowie rodziny królewskiej. Para powiedziała wówczas, że „służba jest powszechna” i zaproponowała dalsze wspieranie reprezentowanych przez siebie organizacji. Honorowe nominacje wojskowe księcia Harry'ego i Meghan oraz patronaty królewskie zostaną przekazane pracującym członkom rodziny królewskiej. Ogłoszenie nastąpiło zaledwie kilka dni po tym, jak para ujawniła, że spodziewają się drugiego dziecka. Nie wiadomo, czy książę Harry i Meghan poinformowali rodzinę królewską o swoich planach przesłuchania. Pałac Buckingham odmówił komentarza.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska 

Autor: 
BBC
Źródło: 

bbc.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.