Kinga Rusin wsparła WOŚP

Fot. instagram.com/kingarusin

W niedzielę zakończył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogromny datek na rzecz tej charytatywnej organizacji przekazała dziennikarka Kinga Rusin.

Kinga Rusin wsparła WOŚP za pomocą przelewu, ponieważ obecnie przebywa na małej wyspie na Pacyfiku. Mimo że znajduje się tak daleko, nie zapomniała o Polsce i wyjątkowym wydarzeniu.

Prezenterka TVN-u wrzuciła na swojego Instagrama krótkie video prosto z wyspy. Twierdzi, że o wspaniałej inicjatywie Jurka Owsiaka i milionów Polaków opowiedziała tamtejszej lokalnej społeczności, która do Polski przesłała dużo pozytywnej energii muzycznej oraz pozdrowienia.

W trakcie nagrania dziennikarka poinformowała, że na WOŚP-u przekazuje spory datek. 30 tysięcy złotych to wspólna suma, jaką Kinga Rusin, wraz z mężem, oddała na konto fundacji.

„Dziś wszyscy na świecie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Przesyłamy Wam trochę lokalnych, "wyspiarskich" pozytywnych wibracji, wpłacamy razem z Markiem na konto Orkiestry 30 tysięcy i zachęcamy do dokładania "cegiełek". Pobijmy kolejny rekord! Razem stanowimy niesamowitą siłę! Moc to działanie! Dziękujemy @fundacjawosp. Ps. Obejrzyjcie do końca i zwróćcie uwagę na najlepszego bębniarza w niebieskiej koszuli” – napisała Rusin w opisie pod filmem.

Ile zebrano w dniu finału WOŚP-u?

Podczas 29. finału WOŚP udało się uzyskać aż 127 495 626 złotych! Suma ta przekracza wynik z zeszłego roku o 12 milionów złotych więcej. To nowy rekord.

Tegoroczna orkiestra Jurka Owsiaka zagrała pod hasłem "Finał z głową". Pieniądze zbierano na zakup sprzętu do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Autor: 
Mateusz Rymiszewski
Źródło: 

o2.pl / instagram.com/kingarusin

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.