Pobudź swoją kreatywność z tymi dziecinnie prostymi wskazówkami dotyczącymi wystroju wnętrz

Od niezbędników feng shui po triki psychologiczne, “Vogue” sprawdza, jak przekształcić Twoje miejsce pracy w kreatywną oazę.

 Już od miesięcy chcesz podjąć nowe hobby, ale jednak każdego wieczoru znów kończysz przed telewizorem? Nie zamartwiaj się, lenistwo wkradło się podczas pandemii do nas wszystkich. Szczęśliwie znów rozpoczęliśmy nowy rok, przez co jest to doskonały moment, aby zostawić za sobą nasze wypełnione kanapowym lenistwem dni. Zafunduj sobie przemianę domowego biura i stwórz oazę, gdzie Twoja kreatywność może w pełni iść własną ścieżką. „Vogue” już wymienia dla Ciebie siedem najważniejszych wskazówek dotyczących wnętrza.

Światło dzienne

To, że światło dzienne jest dobre dla Twojego umysłu, nie będzie dla nikogo zaskakujące. Udowodniono naukowo, iż Twoja produktywność i kreatywność wzrastają, jeśli do swojego miejsca pracy możesz zabrać ze sobą kilka promieni słonecznych. Zadbaj więc, żeby Twoje biurko, fortepian bądź sztaluga znajdowały się możliwie jak najbliżej okna, tak, żebyś mógł ze świeżym umysłem przystępować do pracy.

Porządek jest schludny

Zagracony pokój skutkuje zagraconym umysłem. Według badań przyczyną tego jest fakt, iż gorzej koncentrujemy się w zatłoczonym środowisku, co w końcu wyczerpuje nasz mózg. Niezbyt sprzyjające, kiedy próbujesz wpaść w wir kreatywnego myślenia. Zdecyduj się zatem na minimalistyczne wnętrze ze szczególnym uwzględnieniem tego, co dla Ciebie niezbędne.

Pójdź w zielone

Czyżbyś także czerpał przyjemność z długiego spaceru po lesie, podczas którego możesz opróżnić swoją głowę ze wszystkich zmartwień? Natura jest mistrzem w odstresowywaniu i nie ma powodu, dlaczego miałbyś doświadczać tej wygody jedynie poza domem. Zrelaksowany umysł daje mianowicie o wiele więcej przestrzeni dla kreatywnych myśli. Idź więc, gdy tylko znów będzie to możliwe, do najbliższego centrum ogrodniczego i zaadoptuj roślinkę dla swojego kreatywnego miejsca pracy.

Aromaterapia

Aromaterapia jest kolejnym sposobem, aby rozbudzić kreatywność w Twoim umyśle, zatem nie obawiaj się zapalić świeczek zapachowych podczas swojej godzinnej, twórczej pracy. Będziesz musiał sam odkryć, jaki zapach uwalnia Twoją kreatywność. Może potrzebujesz świeżego zapachu jak mięta pieprzowa, aby rozjaśnić swój umysł, a może czerpiesz korzyści z uspokajającego zapachu jak lawenda. Jeśli podobnie jak nam jest Ci potrzebna najmniejsza wymówka, aby wypełnić swój koszyk sklepowy świecami zapachowymi, spójrz tutaj Vogue's favorieten (ulubieńcy Vogue’a).

Metal

Zatroszcz się, by Twoja kreatywna przestrzeń była całkowicie feng shui poprzez umiejscowienie jej w obszarze Bagua. Znajduje się ona po zachodniej stronie Twojego domu bądź mieszkania. Ofiaruj sobie odtąd jeszcze nieco dodatkowej kreatywnej energii poprzez wprowadzenie metali do Twojego wnętrza. Zgodnie z chińską filozofią powinno to uczynić Twój umysł jasnym i bystrym. Idealne dla godzinki twórczej eksplozji.

Woda

Z Chin podróżujemy do Indii po kolejne kreatywne wskazówki dotyczące wystroju wnętrz. Mianowicie według metody Vastru Shastry  także woda może uwolnić Twoją kreatywność. Jeśli to możliwe, postaw więc akwarium, wodną ozdobę lub zwyczajnie miskę wody w swoim miejscu pracy. Następnie możesz także po prostu włączyć na Youtubie filmik z wodospadem lub strumieniem dla odrobiny dodatkowej relaksacji.

Pozwól swoim myślom błądzić

Wpadasz na swoje najlepsze pomysły pod prysznicem? Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że w tym momencie pozwalasz swoim myślom błądzić, przez co szybciej dochodzisz do nowych pomysłów. Zadbaj o to, aby również w swoim kreatywnym miejscu pracy mieć możliwość, żeby nieco pomarzyć. Złota rada: ustaw wygodny fotel obok ogrzewania lub okna i zamknij oczy. Zanim się zorientujesz, masz na nowo inspirację dla swojego kolejnego kreatywnego projektu.

Autor: 
Urmi Pahladsingh Tłum.: Wiktoria Dzido
Źródło: 

vogue.nl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.