Przekroczone normy antybiotyku. Krakus, Morliny, Berlinki masowo wycofane z rynku

Firma Animex, która oferuje swoje produkty pod takimi markami jak m.in. Krakus, Morliny, Berlinki, wycofuje z rynku nawet kilkanaście produktów i kilkadziesiąt partii kiełbas, kaszanek, kabanosów czy szynek.

W wędlinach przekroczone zostały normy antybiotyku o nazwie doksycyklina – donosi portal Money.pl. Produkty trafiły do największych sieci sklepów w Polsce. Animex swoje produkty dostarcza do: Lidla, Tesco, Auchan i wielu innych. Z informacji, które pojawił się na portalu Wirtualna Polska wynika, że podejrzane wędliny były też dostępne na półkach w Biedronce.

Dla części z tych produktów skończył się termin ważności, więc można podejrzewać, że klienci potencjalnie niebezpieczne wędliny zjedli. Firma twierdzi, że produkty wycofała dobrowolnie, a nie pod przymusem inspekcji weterynaryjnej.

Firma Animex specjalizuje się w produkcji mięsa wieprzowego, drobiowego, przetworów mięsnych oraz puchu i pierza. Posiada 9 fabryk rozmieszczonych na terenie całego kraju (Ełk, Suwałki, Iława, Morliny, Starachowice, Dębica, Szczecin, Opole, Kraków). Produkty firmy oferowane są pod markami takimi jak Krakus, Morliny, Berlinki, Morlinki, Mazury, Yano i PEK.

Autor: 
-----------
Źródło: 

money.pl, wiadomosci.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.