Pijemy ja często, ale czy wiemy jakim jest błogosławieństwem?

Picie gazowanej wody może być dla organizmu zbawienne. Może pomóc w trawieniu, a także zapobiegać tworzeniu się kamieni żółciowych i nerkowych. Dobrze robi również na serce, co wykazało przeprowadzone w 1948 roku badanie nad czynnikami ryzyka chorób serca.

U ponad 10 000 osób, również potomków pierwszych uczestników badania, analizowano wpływ picia gazowanej wody na gęstość kości. Odkryto, że przeciętna gęstość kości była niższa tylko u kobiet, które oprócz soków, 3 razy w tygodniu piły słodkie napoje gazowane.

Dziś już wiadomo, że to kwas fosforowy obecny w napojach tego typu jest substancją odpowiedzialną za zmniejszenie gęstości kości, nie zaś woda, co zostało potwierdzone badaniami na Uniwersytecie Bostońskim.

Jak donosi portal 021, jedno z badań przeprowadzonych w Hiszpanii wykazało, że u kobiet będących dwa miesiące po menopauzie i pijących gazowaną wodę mineralną zmalało ryzyko rozwoju chorób wieńcowych.

Badanie opublikowane w piśmie Gastroenterologia i hepatologia wykazało natomiast, że chorzy cierpiący na problemy z trawieniem i zaparciami, po dwóch tygodniach picia wody gazowanej odczuwali wyraźną poprawę samopoczucia, woreczek żółciowy szybko się opróżniał, a stolec normalizował.

Woda gazowana zawiera niewiele dwutlenku węgla, żadnych kalorii, nie ma w niej cukru i jest prawdziwym błogosławieństwem dla naszego organizmu. Oprócz tego, że orzeźwia, świetnie nawadnia.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

B92

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.