Kawa lepsza od herbaty, czerwonego wina i kakao!

Nimi zaczynamy albo kończymy dzień i doskonale wiemy, że kawa i herbata pomagają nam się rozbudzić, rozruszać albo zrelaksować. Ale, czy wiecie, że nasze ulubione napoje są bogate w antyoksydanty?

Co do owoców i warzyw, wszyscy wiemy, że są źródłem antyoksydantów, ale kawa ? O niej często zapominamy. Zdaniem niektórych badaczy, kawa gwarantuje sporą dzienną dawkę antyoksydantów wszystkim tym, którzy nie są amatorami świeżych owoców i warzyw. Jak to możliwe ?

Nasz organizm łatwiej przyswaja i wykorzystuje wszystkie dobre składniki kawy, dzięki jej wysokiej biodostępności. Ważne, by antyoksydanty pochodziły z naturalnych źródeł– żywności i napojów, do których zaliczamy przecież kawę. Biorąc pod uwagę ilość antyoksydantów w kawie, herbacie, czerwonym winie i kakao, kawa jest na pierwszym miejscu. Dlaczego ?

Kawa jest bogata w naturalne antyoksydanty, a najsilniejszy z nich to kwas chlorogenowy. Zielona kawa jest bez przesady jego największym źródłem. Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów kawy i zdrowego stylu życia jest taka, że na rynku pojawiła się niedawno kawa Doncafé Green Active, unikalna mieszanka kawy palonej z ekstraktem z ziaren kawy zielonej, zawierającej o 30% więcej antyoksydantów, niż inne kawy dostępne w sprzedaży.

Kawa Doncafé Green Active zawiera około 3% naturalnego wyciągu z zielonej herbaty. Antyoksydanty w kawie są czynnymi związkami, które w naszym organizmie wyłapują wolne rodniki i w ten sposób zwiększają jego naturalne siły. Regularne spożywanie antyoksydantów przyczynia się do zachowania zdrowia, zwiększenia metabolizmu oraz zapobiegania zatrzymywaniu się wody poprzez eliminację toksyn.

Niewiele produktów, które spożywamy, nie powoduje nadwagi. Kawa jest pod tym względem doskonała, bo dostarcza nam wyłącznie dobrych składników. Świetną wiadomością jest zatem to, że nie tylko miłośnicy herbaty chronią swój organizm, amatorzy kawy są pod tym względem nawet lepsi.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.