Historia pewnej herbaty

Za niemal każdym wielkim odkryciem stoi jakaś ciekawa historia. Jesteśmy pewni, że nigdy nie przyszło wam do głowy zapytać, co skłoniło ludzi do wymyślenia mrożonej herbaty?! Żeby dojść do tej historii, musimy wrócić do nieco starszej krewnej mrożonej herbaty, to znaczy jej standardowej ciepłej wersji.

Wszystko zaczęło się jakieś 5000 lat temu. Gdzieś daleko w tajemniczych i głęboko ukrytych lasach górzystego Junnanu rosło pewne nieśmiałe drzewko o długich, mięsistych i zawsze zielonych listkach z delikatnymi, blado różowymi kwiatkami, podobnymi do kwiatów jabłoni. Kilka wysuszonych listków wpadło kiedyś do ledwie gorącej wody i rozpoczęło długą drogę przez czas i przestrzeń.

W 1904 roku zorganizowane zostały w St.Luis Targi, na które przybyli kupcy z całego świata. Ponieważ w mieście było bardzo gorąco, nikt nie był zainteresowany gaszeniem pragnienia popularną w tamtych czasach gorącą herbatą. Widząc, że nic nie zarobią, pomysłowi herbaciarze wrzucili do przygotowanych filiżanek herbaty wielkie kostki lodu i w takiej postaci zaserwowali je zwiedzającym.


 

Od tamtego wydarzenia ciągle szuka się na herbatę mrożoną idealnej recepty. W efekcie tych poszukiwań bezustannie możemy się cieszyć coraz to bardziej wykwintnymi kombinacjami opartymi na czarnej lub zielonej herbacie, aromatycznych ziołach i owocach.

Każdy łyk nowych herbat odkrywa inną postać przyjemności przynoszącej ukojenie ciała i umysłu. Liczne, smaczne i wykwintne mieszanki pozwalają przygotować doskonałą herbatę mrożoną – napój dobry w czasie wypoczynku i do odświeżenia.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.