Lista kontrolna: czy Twój partner jest narcyzem?

Kiedy się poznaliście, leciały iskry, ale poznałaś swojego partnera również w inny sposób. Twój sympatia ma prawdopodobnie fantastyczne cechy, lecz może być nieco narcystyczna, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zrób listę kontrolną i dowiedz się, czy Twój partner jest narcyzem.

Lista kontrolna: Czy Twój partner jest narcyzem?       

Sygnały i symptomy nie zawsze są tak samo łatwe do wykrycia, ale w dłuższej perspektywie uwidaczniają się coraz bardziej. Jeśli rozpoznajesz te punkty u swojego ukochanego, z pewnością to wiesz.

1. Historie, które od czasu do czasu opowiada Twój partner, nie zgadzają się całkowicie

Czy chodzi tu o małe, przekręcone szczegóły czy o kompletnie nonsensowne opowieści, dowiadujesz się w międzyczasie, że Twój partner nie zawsze jest szczery. Twój ukochany chętnie przechwala się w opowieściach, także jeśli zostaje do tego użyta spora dawka fantazji. Aj.

2. Może to być bardzo wyczerpujące

Świetnie jest razem coś przekąsić lub wyjechać na weekend, lecz po pewnym czasie chcesz się trochę zatrzymać. Przebywanie razem ze swoim ukochanym jest fajne, ale wyczerpujące. Narcyzi wymagają pełnej uwagi i energii od swojego towarzystwa i nie mają nic przeciwko manipulacyjnej taktyce, aby podstępnie Cię do czegoś nakłonić.

3. Twojego partnera nie cieszy Twój sukces

Twój partner oczywiście pogratuluje Ci awansu, lecz rozmowa niemal odruchowo przechodzi na wszystkie cechy i sukcesy, które Twój partner w ostatnim czasie mógł przypisać sobie. Jeśli masz poczucie, że przy Twoim partnerze nie możesz naprawdę świętować swoich własnych sukcesów, ponieważ boisz się, że inaczej otrzymasz w odpowiedzi głupią reakcję, istnieją duże szanse, że masz do czynienia z narcyzem.

4. Wina leży zawsze po stronie kogoś innego

Nawet jeśli Twój partner dostaje mandat, bo na prędkościomierzu widnieje 30 kilometrów za dużo, nie jest to jego wina. Zawsze są to inni ludzie. Narcyz nie będzie czuł się odpowiedzialny i przez sekundę nie pomyśli, że wina mógłaby leżeć po jego stronie.

5. Narcyz myśli, że każdy jest zazdrosny

Twój partner wierzy całym sobą, że świat chce być takim jak on? (Ponieważ jest tak utalentowany, przystojny i wspaniały, oczywiście.) Wcześniej uważałaś to za seksowne, teraz wiesz lepiej i jest to przede wszystkim dość irytujące, że Twój partner w taki sposób określa sam siebie.

6. Wydaje się, jakbyś nigdy nie była wystarczająco dobra

 Zdrowa relacja pochodzi z dwóch stron, lecz jeśli jesteś w relacji z narcyzem, są duże szanse, że to przede wszystkim od Ciebie oczekuje się, że dasz z siebie wszystko. Twój partner potrzebuje pochwał i uwagi, lecz w międzyczasie jest tylko częściowo zainteresowany Tobą. Narcystyczne, jak to również nazywamy.

Tłumaczyła Wiktoria Dzido

Autor: 
Janne Vogel
Źródło: 

famme.nl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.