Czerwone flagi, które wskazują na to, że ten związek nie ma przyszłości

Zdjęcie: Pixabay

Nie ma związków bez problemów i sprzeczek. Partnerzy często się kłócą, są o siebie zazdrośni oraz mają różne poglądy na pewne sprawy. Jednak na początku związków miłość i pasja są bardzo silne, przez co można przegapić kilka istotnych problemów, które później spowodują, że związek będzie toksyczny i bardzo cię zasmuci. Oto czerwone flagi, na które należy zwrócić uwagę według brytyjskiego Cosmopolitan.

Jesteś szczęśliwszy z innymi

To może wydawać się oczywiste, ale wiele osób to ignoruje lub oszukuje samych siebie.  Tak długo jak się całujecie i przytulacie jesteś szczęśliwy i rządzi tobą uczucie, ale kiedy rozmawiacie na poważne tematy lub próbujecie znaleźć wspólne hobby zdajesz sobie sprawę, że ta osoba nie jest dla ciebie i sprawia, że jesteś nieszczęśliwy. Być może między wami jest zbyt wiele różnic i macie zbyt różne cele i zainteresowania. Uświadamiasz sobie, że kiedy jesteś ze swoją drugą połówką nie czujesz się dobrze a z przyjaciółmi i rodziną jest świetnie.

Partner nie idzie na kompromis

Kiedy jesteś w poważnym związku, normalne jest, że bierzesz pod uwagę partnera - wychodzicie z jego przyjaciółmi, akceptujesz jego zainteresowania i hobby i staracie się wykonywać je wspólnie. Jednak, jeśli tylko ty pójdziesz na te kompromisy, coś jest nie w porządku. Ty też musisz mieć coś do powiedzenia, a partner musi uwzględniać twoich przyjaciół i zainteresowania. Nie wszystko zawsze musi być po jego myśli. W takim wypadku on cię kontroluje i powstrzymuje od bycia sobą.

Spędzasz czas prawie wyłącznie ze swoim chłopakiem

Jeśli spędzasz 90% swojego wolnego czasu z chłopakiem a w większości przypadków jesteście tylko we dwoje - związek jest kiepski. Oznacza to, że staliście się zbyt zależni od siebie, zbyt sobie nie ufacie i dlatego stale musicie być razem. To normalne, że na początku związku spędza się więcej czasu z ukochaną osobą - wtedy dopiero się poznajecie, jest między wami silna chemia i przyciąganie. Jednak, jeśli po jakimś czasie porzucasz przyjaciół i krewnych, i nie czujesz się dobrze, kiedy twój partner jest z innymi ludźmi, to twój związek nie jest silny i stabilny. Izolacja jest toksyczna zarówno jak nadmierne uzależnienie od siebie nawzajem.

Nie macie zbyt wielu wspólnych tematów

Zapewne zastanawiasz się, czy pasujesz do swojego partnera, jeśli nie macie wielu wspólnych tematów, poglądów, zainteresowań, hobby i marzeń. To normalne, że różnicie się od siebie, nie ma takiej potrzeby, abyście w pełni byli tacy sami.  Niemniej jednak, jeśli interesujące rozmowy kończą się w pierwszych miesiącach, opowiadacie sobie jedynie ogólne historie i nie dzielicie się bardzo osobistymi rzeczami, prawdopodobnie nie jesteście dla siebie stworzeni. Jeśli twój partner mówi tylko o sobie, nie słucha cię i nie pamięta tego, co mówisz, to również nie jest dobry znak.

Zauważasz zmianę w swojej samoocenie

Jeśli zauważysz, że masz niższą samoocenie niż wcześniej, już nie cenisz i nie lubisz siebie - twój związek nie jest stabilny. Partner powinien cię cenić, pokazywać czynami i gestami jak bardzo jesteś dla niego ważny/a, zwracać na ciebie uwagę i obsypywać cię miłością. To wpływa pozytywnie na samoocenę. Jeśli on cię nie docenia, ty również zaczniesz nie doceniać siebie samego.

Partner cię nie szanuje

Twoja druga połowa może nieustannie próbować z tobą konkurować, pokazując jak bardzo jest w czymś lepsza lub o ile większe ma doświadczenie. To psuje związek, sprawia, że nie czujesz się wystarczająco dobrze. W ten sposób parter pokazuje, że cię nie szanuje i nie liczy się z twoim zdaniem. Jeśli często cię obwinia, może być to forma manipulacji, dzięki której może cię kontrolować.

Nie możesz z nim szczerze rozmawiać

Na początku związku to normalne, że nie mówisz i nie dzielisz się absolutnie wszystkim o sobie – nadal poznajesz swojego partnera, dowiadujesz się czy możesz mu zaufać i polegać na nim. Natomiast, jeśli trudno ci mówić o swoich uczuciach, dzielić się tym, co cię męczy i rozmawiać o swoich osobistych problemach, zastanów się, dlaczego tak jest.  Najwyraźniej obawiasz się, że luby będzie się z ciebie śmiał i zbagatelizuje twoje problemy, lub skrytykuje cię. Boisz się też powiedzieć, że nie jesteś z nim szczęśliwy - to nie prowadzi do niczego dobrego.

Autor: 
Ивета Иванова Tłum. Yasmeen Ibupoto

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.