Japońska dieta wodna - jak ułatwić sobie odchudzanie

To, że woda jest zdrowa i ważna dla ludzi, nie pozostawia wątpliwości. Ale czy można dzięki niej także schudnąć? Tak przynajmniej obiecuje japońska dieta wodna!

Co kraj to obyczaj! Także w przypadku odchudzania. Przeglądaliśmy aktualne koncepcje żywieniowe i natrafiliśmy na tzw. japońską dietę wodną, która podobno ułatwia proces odchudzania. Czy możemy pożegnać się ze skomplikowanymi dietami i liczeniem kalorii? 

Czym w rzeczywistości jest japońska dieta wodna

Liczenie kalorii, unikanie różnego rodzaju jedzenia, a do tego całe mnóstwo sportu -często, chcąc schudnąć, trzeba zachować ukierunkowane podejście. Jednak nie w Japonii! Tam kobiety polegają na diecie wodnej, która po prostu stawia jako podstawową zasadę regularne picie wody w czasie, kiedy wypowiadamy wojnę kilogramom.

Tak działa dieta wodna

Wszystko, czego ci trzeba, to woda niegazowana, którą należy pić małymi łykami kilka razy w ciągu dnia na pusty żołądek. Zaraz po wstaniu rano należy, jeszcze przed porannym prysznicem, powoli wypić cztery szklanki letniej wody. Do wody, jeśli masz na to ochotę, można dodać kilka plastrów cytryny i ogórka, żeby nadać jej lekki posmak. Woda gazowana jest jednak wykluczona, ponieważ prowadzi jedynie do wzdęć!

Po porannym wypiciu czterech szklanek wody, powinno się poczekać ze śniadaniem około 45 minut. Potem twój dzień zasadniczo może toczyć się normalnym rytmem. Posiłki, które spożywasz, powinny składać się ze zdrowych produktów takich jak ryby, ryż i warzywa, z ograniczeniem mięsa i produktów mlecznych - oprócz tego nie musisz uważać na nic innego podczas japońskiej diety wodnej!

Czy dzięki piciu wody rzeczywiście można schudnąć?

Japońską dietę wodną można postrzegać jako swoistą wodną kurację. Poprzez poranne picie letniej wody pobudzisz metabolizm i oczyścisz organizm z toksyn. Poza tym dzięki wodzie w brzuchu nie jest się tak szybko głodnym. Ale nie tylko twój metabolizm skorzysta z wody,uwielbiająjątakże twoja skóra i mięśnie! 

Autor: 
jolie.de, tłum. Joanna Niemczyk
Źródło: 

jolie.de/

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.