Disney rozszerza uniwersum Marvela i Gwiezdnych Wojen

Gwiezdne wojny // Guliver // Getty Images

Wytwórnia Walta Disneya ogłosiła ekspansję serii na dużą skalę, “Marvel” i “Gwiezdne wojny” na platformie streamingowej Disney+ - podały światowe agencje.

Korporacja planuje wypuścić 10 nowych seriali z każdej z dwóch serii w ciągu najbliższych kilku lat, tak jak i 15 gier animowanych stworzonych przez Pixar oraz 15 filmów, których premiera odbędzie się bezpośrednio na platformie sreamingowej.

Podczas wirtualnej prezentacji główny dyrektor wykonawczy Bob Chapek ogłosił, że liczba abonentów Disney+ osiągnęła już 86,8 miliona w porównaniu do 74 miliona z poprzedniego miesiąca. Usługa znacznie przekroczyła oczekiwania, osiągając tę liczbę ledwo 13 miesięcy po jej wydaniu w listopadzie 2019r.

Disney+ został zachęcony dzięki sukcesowi “Mandalorian” - spin-offu sagi “Gwiezdne wojny” poświęconemu przygodom łowcy nagród Dina Djarina i Dziecka, lepiej znanego pośród fanów jako Baby Yoda. Teraz Disney ogłosił, że planuje dwa spin-offy serialu “Rangers of the New Repblic” i “Asoka”.

Reżyserka “Wonder Woman” Patty Jenkins wyreżyseruje również kolejny film serii “Rogue Sqadron” który ma trafić do kin pod koniec 2023 roku.

Pośród projektów wytwórni znajduje się serial, którego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami “Pięknej i Bestii”, serial animowany “Vaiana” remake “Trzech mężczyzn i dziecko” z Zackiem Efronem jak i show z rodziną Kardashian.

Autor: 
Дарина Караколева Tłum. Yasmeen Ibupoto

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
10 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.