Czy mężczyźni mogą używać kremów dla kobiet?

Image by wayhomestudio from Freepik

Jak to jest z tymi kremami? Czy można używać dowolnego kremu dostępnego w drogeriach, czy jednak mężczyźni powinni kupować produkty przeznaczone typowo dla nich?

Skóra męska jest zbudowana inaczej niż skóra damska. Należy też wspomnieć o tym, że kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu. Istnieją ponadto różnice w skórze na twarzy. Dlatego kremy damskie są w większości nieodpowiednie dla mężczyzn.

Mężczyźni mają więcej gruczołów łojowych

„Przykładowo krem pielęgnacyjny do skóry suchej dla kobiet byłby zbyt tłusty dla większości mężczyzn”, wyjaśnia Birgit Huber ze Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. „W rezultacie skóra świeciłaby oraz pociłaby się, a krem trudno by się ściągał.”

Jest to powodem tego, że mężczyźni mająbardziej aktywne gruczoły łojowe niż kobiety.„Ich nierzadko tłusta, porowata skóra świeci się najbardziej w okolicach nosa i czoła. Jest ona także bardziej podatna na pryszcze i zaskórniki”, wyjaśnia Huber.

Które produkty pielęgnacyjne idealne nadają się do skóry męskiej?

Dla przeciętnej męskiej skóry będą najlepsze kremy, płyny oraz żele o niskiej zawartości tłuszczu. „Chronią one skórę przed wysuszeniem, a tym samym poprawiają jej odporność, zapewniając jednocześnie gładkość i elastyczność”, mówi Huber.

A ci, którzy zmagają się z wyżej wymienionymi zaskórnikami i pryszczami, Huber radzi przede wszystkim stosowanie żeli, które mają działanie antybakteryjne i nawilżające.

Tłumaczenie: Grzegorz Januszewski

Autor: 
t-online.de
Źródło: 

t-online.de

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
5 + 13 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.