Dziewięcioletni Ryan Kaji został najlepiej zarabiającym YouTuberem w tym roku

Dziewięcioletni chłopiec stał się najlepiej zarabiającym YouTuberem w 2020 roku. To już trzeci rok z rzędu. Wcześniej zarobił 30 milionów dolarów. Ryan Kaji uzyskał imponujące 27,6 miliona subskrybentów. Sukces osiągnął dzięki rozpakowywaniu zabawek na swoich filmach, na jego własnym kanale “Ryan’s World”, który istnieje od 2015 roku. Chłopiec miał wtedy zaledwie 4 lata.

Mały influencer zarobił 29,5 miliona dolarów z prowadzenia kanału na YouTube, a także około 200 milionów dolarów z autorskiej oferty zabawek marki Ryan’s World. Podpisał też umowę na własny serial telewizyjny w Nickelodeon, który również ma przynieść ogromne zyski.

Rodzina Ryana prowadzi łącznie dziewięć różnych kanałów na YouTube. Najbliżsi chłopca zmienili nawet swoje prawdziwe nazwisko Guan, na wymyślone na potrzeby internetu, nazwisko Kaji.

Jeden z filmów malca, zatytułowany “Huge Eggs Surprise Toy Challenge”, został obejrzany ponad 2 miliardy razy, dzięki czemu znalazł się na liście 60 najczęściej oglądanych filmów wszechczasów na YouTube.

Jednak rodzina ma obecnie kłopoty. Oskarżono ich o szerzenie niepoprawnych informacji w sponsorowanym filmie.

„Prawie 9% filmów Ryan ToysReview zawierało co najmniej jedną płatną rekomendację produktu skierowaną do przedszkolaków. Jest to grupa zbyt młodych ludzi, by byli w stanie odróżnić reklamę produktu od recenzji produktu. Niestety te reklamy często przedstawiają niezdrową żywność”. Jak donosi The Guardian, właśnie takie zarzuty zostały podane w skardze organizacji strażniczej Truth In Advertising.

Istnieją obawy, że wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na ich dzieci mają płatne reklamy podczas oglądania tego rodzaju filmów.

“Ryan jest zachęcany przez firmy do zabawy najnowszymi zabawkami, ponieważ wtedy inne dzieci mogą je zobaczyć. A to ma to ogromny wpływ na sprzedaż produktu” - wyjaśnia Benjamin Burroughs, profesor dziennikarstwa i mediów na University of Nevada. Obecnie młody influencer dorobił się marki, która jest wprowadzana do Walmartu, Targetu i Amazonu jako jego własny utarg. To dość szokujące”.

Jednak tuż za Ryanem, drugim najlepiej zarabiającym YouTuberem jest Jimmy Donaldson, który w sieci nazywa się Mr Beast. 22-latek zarobił 24 miliony dolarów na swoich filmach, w tym na wykonywaniu ekstremalnych akrobacji.

„Pomysły będą coraz bardziej szalone. W dodatku Jimmy zamierza nadal wydawać duże kwoty, aby podnieść jakość produkcji” - powiedział Reed Duchscher, menedżer Donaldsona.

„To znaczy, napisał na Twitterze, że ma kilka idei, które ceni na 10 milionów dolarów. I nie myli się. Tak, one właśnie tyle kosztują. 

Autor: 
Tłum. Wiktoria Gwizdała

Komentarze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.