Chłopcy otrzymują więcej kieszonkowego niż dziewczęta

Słodycze i czasopisma: na to najczęściej wydają dzieci w Niemczech swoje kieszonkowe. Ile dostaną, zależy od płci. Dzieci w Niemczech są kieszonkowymi miliarderami. Według nowych badań otrzymuje każdy z 7,17 Milionów chłopców w wieku od 4 do 13 lat średnio od kilkuset euro kieszonkowego i prezentów rocznie. Chłopcy w wieku od 10-13 lat dostają około 654 euro rocznie. W gazecie "Kinder-Medien-Studie" około 2000 dzieci i młodzieży zostało poddanych badaniom. Wynik: Chłopcy otrzymują przeciętnie więcej pieniędzy niż dziewczęta. W wieku przedszkolnym dostają zaledwie 17 euro miesięcznie, a chłopcy otrzymują 20 euro. Różnica ta utrzymuje się również w grupie wiekowej od 6-13 lat: dziewczęta otrzymują w grupie średnio 41 euro miesięcznie, podczas gdy chłopcy dostają prawie 44 euro. Dzieci najwięcej wydają na: krakersy, słodycze, gumy a także czasopisma, komiksy i lody.

Dalsze wyniki badania, przeprowadzone przed pięć wydawnictw dla czasopism skierowanych do dzieci i wydawnictwa SPIEGEL.

  • Co trzecie dziecko w wieku od 6 do 9 lat posiada smartfon bądź komórkę.

Według badań, dzieci nadal lubią czytać książki i czasopisma, nawet częściej niż granie na komputerze bądź rozmowa z przyjaciółki. Trzy czwarte dzieci twierdziło, że kilka razy w tygodniu otrzymują książki lub czasopisma.

  • Niezależnie od posiadania własnego telefonu komórkowego większość 10 do 13 latków wysyła wiadomości SMS lub WhatsApp, dzięki temu korzystanie z tych kanałów komunikacji narasta wraz ze wzrostem wieku.
  • Portale społecznościowe takie jak Facebook ma co trzecie dziecko w wieku od 10 do 13 lat.
Autor: 
Jowita Kasiczak
Źródło: 

Spiegel

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
4 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.