Siedem kolorów dla większego relaksu i mniejszego stresu

Kiedy ktoś nas pyta, jak się uspokajamy po pracowitym dniu, zwykle mówimy, że bierzemy ciepłą kąpiel z olejkami, ćwiczymy, nalewamy wina, idziemy na masaż, słuchamy ulubionej muzyki, jemy coś smacznego itp. Nie powinniśmy zapominać, że kolory w naszym codziennym życiu mogą również pomóc nam poczuć się lepiej. Zobacz, które działają uspokajająco.

Niebieski

Poszukując relaksu w błękicie wybierz łagodniejsze, nienasycone odcienie. Niebieskie kolory mają niesamowitą moc zmniejszania stresu. Uspokajają myśli, zwalniają bicie serca, ciśnienie krwi oraz niepokój. Uważa się nawet, że niebieski ma działanie chłodzące.

Zielony

Kolejny spokojny, cichy kolor, który sprawia, że czujemy się lepiej, gdy jesteśmy w niego ubrani, lub gdy jest wokół nas w jakiejś formie, np. meble, rośliny, filiżanka kawy itd. Zielone odcienie symbolizują naturę, tworzą piękno, przyciągają harmonię, rozpraszają niepokój i pomagają poczuć się świeżo.

Różowy

Różowy to kolor, który wysyła spokój. Zgodnie z zasadami feng shui, różowy uspokaja różne energie w pomieszczeniu i obniża je, tworząc równowagę. Odpowiedni odcień różu może pięknie wyglądać w prawie każdym pokoju w domu. Aby nie był stresujący, lecz relaksujący, wybierz łagodniejsze, aksamitne i pastelowe kolory.

Żółty

Żółty zawsze pomaga nam się uśmiechać, czuć się bardziej energicznymi. Żółty nie daje szansy na smutek i zły humor, dlatego zawsze dobrze jest mieć pod ręką szklanki w żółtym kolorze, a gdy jesteśmy zdenerwowani, przygotować ulubiony napój w żółtych kubkach.

Biały

Biel symbolizuje klarowność, czystość i świeżość. Jeśli doświadczasz silnego stresu, otocz się większą ilością bieli, aby rozładować napięcie i oczyścić myśli. Ważne jest, aby biel była czysta, ale niezbyt jasna, bo wtedy da odwrotny efekt.

Fioletowy

Fioletowe odcienie symbolizują siłę, spokój i mądrość. Łagodniejsze odcienie pomogą nam wprowadzić większą równowagę i wewnętrzny spokój, a w połączeniu z aromatem lawendy i kwiatów naprawdę zapomnimy o stresie. Według niektórych badań moc medytacji może być dziesięciokrotnie większa w świetle fioletowym. Uważaj na wystrój w kolorze fioletowym w domu, z żadnym pięknym kolorem nie należy przesadzać.

Szary

Szary to kolejny kolor, który przeciwdziała napięciu. Stwarza uczucie chłodu, świetnie łączy się z bielą, delikatnymi odcieniami różu i fioletu. Szary to kolor siły i stabilności.

Autor: 
Михаела Лазарова Tłumaczenie Yasmeen Ibupoto

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.