Olej z czarnuszki - Jaki lek pomaga na wszystko?

Wewnątrz

Olej z czarnuszki jest pełen nasyconych kwasów tłuszczowych. Zwiększa odporność, ma działanie przeciwzapalne, a także przeciwalergiczne. Jest stosowany również w leczeniu astmy, choć tutaj wiele zależy od jej przyczyny, dlatego należy skonsultować się z lekarzem. Wspomaga także trawienie i pomaga radzić sobie ze wzdęciami. Jest nie tylko zdrowy, ale też smaczny, a jego zapach jest dla wielu osób przyjemny.

 

Na zewnątrz

Dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu olej z czarnuszki można stosować w walce z trądzikiem. Stosowany jako odżywka wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Dobrze działa też na skórę i paznokcie. Ma właściwości przeciwstarzeniowe. Co prawda nie wygładza dużych zmarszczek, ale pomaga w walce z drobnymi i zapobiega powstawaniu nowych. Stosowany na blizny rozjaśnia je i sprawia, że stają się mniej widoczne. Dzięki nawilżaniu i działaniu przeciwzapalnemu sprawia, że skóra wygląda zdrowo i pięknie.

\Skutki uboczne

Olej z czarnuszki prawie wcale nie przejawia skutków ubocznych. Nie można jednak stosować go u dzieci poniżej 3 roku życia. Należy też pamiętać, że ze względu na działanie  przeciwskurczowe, jego stosowanie u kobiet w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem. Nadmiar czarnuszki może prowadzić do niedociśnienia, co wiąże się ze świądem, bólami i zawrotami głowy, bólami brzucha.

Autor: 
AM

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
6 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.