Depresja może narastać wśród osób palących

Ostatnie badanie, w którym wykorzystano dane z National Survey on Drug Drug and Health, sugeruje, że osoby, które rzuciły palenie, mogą rozwinąć depresję lub nabrać innego nawyku.

Przez lata ogromna liczba badań naukowych wykazała, że palenie jest szkodliwe . Nikotyna, która jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych związków chemicznych w papierosach, notorycznie uzależnia. W rzeczywistości niektórzy eksperci uważają, że należy do tej samej grupy co kokaina i heroina. Po tym stwierdzeniu, zauważono, że więcej osób rzuca palenie niż kiedykolwiek wcześniej.Jednak nowe badanie sugeruje, że osoby, które rzuciły palenie, mogą zapaść na depresję lub zmienić palenie na inny nawyk. Artykuł badawczy, który teraz pojawia się w American Journal of Preventive Medicine , twierdzi, że ludzie, którzy palili, mogą częściej zapadać na depresję, zacząć używać marihuany lub pić alkohol w nadmiarze.

 

 

Narasta depresja i upijanie się

Podczas badania wskaźnik poważnej depresji wśród osób palących wzrósł z 4,88% do 6,04%. W tym samym okresie liczba przypadków upijania się wzrosła z 17,22% do 22,33%. Używanie marihuany podwoiło się z 5,35% do 10,09%. Chociaż należy zauważyć, że używanie marihuany może stanowić mniejsze ryzyko niż papierosy, nadal jest to uzależniająca substancja, którą ludzie mogą nadużywać. W rzeczywistości badanie, które cytują autorzy, wyjaśnia, że ​​„w przekrojowym badaniu kanadyjskich użytkowników marihuany medycznej 12% zgłosiło zastąpienie marihuany tytoniem i nikotyną”.

W nowym badaniu wzięło udział 67 035 osób z całych Stanów Zjednoczonych, którzy palili papierosy. Wiele osób w USA - około 14%, według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) - nadal pali. Co roku około 480 000 osób umiera w wyniku palenia.

 

Ograniczenia w nauce

Badanie było nieco wadliwe; projekt wymagał od uczestników samodzielnego zgłoszenia, co oznacza, że ​​wyniki mogą być stronnicze. Ponadto naukowcy zdefiniowali upijanie się przez nadużywanie alkoholu w ostatnim miesiącu, ale zmierzyli użycie marihuany według zużycia w ciągu ostatniego roku. Zespół przyznaje również, że używanie marihuany w USA wzrosło w okresie studiów. Prawdopodobnie wynikało to z działań legalizacyjnych.

Należy również zauważyć, że korelacja nie jest równa przyczynowości. Dlatego nie można stwierdzić, że rzucenie palenia może powodować depresję, prowadzić do zażywania marihuany lub zwiększać upijanie się.

Autor: 
AG
Źródło: 

medicalnewstoday.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
3 + 15 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.