Rozwój nie jedno ma imię.

Czym dla nas jest rozwój? Większość z nas uważa, że to dążenie do wyższego szczebla duchowego, naukowego, zawodowego, mentalnego itp. Racja. Można jednak również rozwijać się polepszając soją codzienność.

Czasami zastanawiam się dlaczego tak wielu ludzi tkwi w swojej rzeczywistości, która ,,przyprawia ich o ból głowy”.

Już nie mam siły na to wszystko, za mało czasu, za mało pieniędzy, za dużo obowiązków, za dużo zmartwień, za mało chęci, za dużo… blablabla…. Ale czy zrobiłeś chociaż jeden krok w tym kierunku aby było Ci lepiej? Czy podjąłeś jakiekolwiek działanie przybliżające Cię do lepszego jutra? Czy może Twoją jedyną wymówką na to aby tkwić w bezczynności jest Twój wiek, statut, pleć, choroba? Tak, oczywiście, nie wszystko można zmienić z dnia na dzień, nie każdy ma na tyle odwagi i motywacji. Więc może właśnie i w Twoim przypadku nie jest tak źle, bo przecież gdyby było już byś działał! Prawda? Może Twoje narzekania są częścią Twojej osobowości, to takie ,,dmuchanie na zimne”?

Jeżeli tak bardzo cierpisz z powodu braku czasu- znajdź go, rozplanuj tak swój dzień, tydzień, miesiąc a nawet lata abyś miał czas dla siebie, dla najbliższych.

Jeżeli nie masz satysfakcji ze swoich dochodów pomyśl co może sprawić aby je pomnażać.

Jeżeli chorujesz, staraj się cieszyć każdym dniem i spędzaj go ,,,zdrowo” rozumiejąc przez to również tryb swojego życia.

Jeżeli masz za dużo obowiązków poproś kogoś o pomoc, nawet najmniejsza może Cię uspokoić.

Jeżeli ciągle się o coś martwisz daj sobie wytchnienie, chociaż 5 minut dziennie nie myśl o niczym- O NICZYM! To trudne ale możliwe.

Jeżeli nie masz chęci pomyśl co stanie się z Tobą i Twoim życiem za kilka lat jeżeli będziesz tkwić w swoim bólu głowy. Czy warto?

Pierwsze plany, myśli, kroki są działaniami. Jeżeli podejmiesz konkretną decyzję to będzie Twoje pierwsze działanie. Tylko działanie może doprowadzić Cię do zmiany. Nie liczą się słowa- liczą się czyny. Nie liczy się sam plan- liczy się podjęcie decyzji i działanie.

Dlatego już dziś zaplanuj, pomyśl, uspokój swoje myśli, żyj pozytywnie i uśmiechaj się. Pamiętaj działaj- bo drugie imię rozwoju to działanie.

Autor: 
Angelika Perdek Chabinowska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.