Nie żyje muzyk Tom Petty

Był jednym z założycieli grupy Traveling Wilburys, której członkami byli Bob Dylan, Roy Orbison, Jeff Lynne i George Harrison. Amerykański wokalista i gitarzysta Tom Petty zmarł minionej nocy w Kalifornii, w wieku 66 lat. Jak przekazują amerykańskie media, dzień wcześniej znaleziony został w swoim domu w Malibu, nieprzytomny i z zatrzymaniem akcji serca, po czym przewieziono go do szpitala.

"Umarł spokojnie o 20.40 (czasu lokalnego) w obecności rodziny, przyjaciół i kolegów z zespołu", powiedział jego długoletni menedżer Tony Dimitriades.

Petty był znany jako frontman grupy Tom Petty and the Heartbreakers i autor takich hitów jak : American girl, Free Fallin, Refugee i wielu innych.

 

Muzykiem został dzięki Presley`owi

W końcu lat 80-tych ubiegłego wieku był jednym z założycieli grupy Traveling Wilburys, w której obok niego grali Bob Dylan, Roy Orbison, Jeff Lynne i George Harrison.

"To szokująca, nieprawdopodobna wiadomość. To był wspaniały artysta i przyjaciel. Nigdy go nie zapomnę", powiedział Dylan na wiadomość o śmierci Peety`ego.

Petty urodził się na Florydzie w 1950 roku. Podobno postanowił zostać muzykiem po uściśnięciu ręki Elvisa Presley`a. Niedawno wrócił z trasy będącej ukoronowaniem 40 lat pracy z zespołem. Jeszcze latem grał w londyńskim Hyde Parku. Razem z zespołem wydał 13 albumów.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.