Mark Zuckerberg każe swojej córce wyjść na dwór i nie martwić się przyszłością.

Mark Zukerberg powiedział swojej córce, żeby wyszła na dwór i się pobawiła zamiast siedzieć na Facebooku. Miliarder i założyciel serwisu napisał list otwarty do swojej nowonarodzonej córki, August. Opublikowany na portalu społecznościowym list zwraca uwagę na magię dzieciństwa i znaczenie zabawy. Zuckerberg zaleca córce, aby skupiła się na tego typu wartościach. W poście nie ma konkretnych określeń takich, jak „serwis społecznościowy”, „Facebook”, czy nawet „Internet”. Mówi o „nie martwieniu się o przyszłość”, jednak nie ma żadnych bezpośrednich odniesień. Zuckerberg zaleca swojej córce, żeby ignorowała troski, bo „dzieckiem jest się tylko raz.”

Zuckerberg nie jest jedynym miliarderm związanym z nowoczesną technologią, który odradza swoim dzieciom korzystanie z produktów, których jest twórcą. Steve Jobs ograniczył swoim dzieciom ilość technologii z jakiej mogą korzystać. Twórca serwisu społecznościowego podkreślił, że ma nadzieję, że jego córka będzie większość rzeczy robiła poza domem niż w domu.

„Mam nadzieję, że kiedy dorośniesz będziesz spędzać czas na wąchaniu kwiatków”, czytamy w poście. „Mam nadzieję, że będziesz czytać ciekawe i książki i pójdziesz z Twoją siostą, Max, na karuzelę. Mam nadzieję, że będziesz biegać wokół salonu i wokół ogrodu. Mam nadzieję, że będziesz dużo spać. I mam nadzieję, że przyśni Ci się to, jak bardzo Cię kochamy.”

„Dzieciństwo jest magiczne. Dzieckiem jest się tylko raz, więc nie strać tego czasu na martwienie się o przyszłość. Od tego masz nas. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby świat stał się lepszym miejscem dla Ciebie i Twoich rówieśników.”

Zuckerberg napisał podobny list do swojej, urodzonej w 2015 roku, pierwszej córki. W liście pisał, że „ma nadzieję jego córka będzie żyć w świecie, w którym edukacja jest lepsza, jest mniej chorób, społeczności są silniejsze i istnieje równość ponad podziałami.”

Jednak tym razem napisał, że on i jego żona „chcą rozmawiać o dzieciństwie”. „Świat potrafi być poważnym miejscem, dlatego warto znaleźć czas na chwilę zabawy na dworze”, napisał.

Autor: 
Andrew Griffin/Tłum. Agata Szymańska
Źródło: 

Independent

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
16 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.