MILAN FASHION WEEK WIOSNA LATO 2017

Brytyjski tydzień mody za nami, wzrok branży zwraca się ku włoskiej stolicy mody.  Dziś trzeci dzień Milan Fashion Week, w dotychczasowym kalendarzu pokazali się już najwięksi.

 

POLSKIE MODELKI NA MILAN FASHION WEEK

 Do najgłośniejszych prezentacji w Mediolanie na pewno zaliczymy pokazGucci. Szczególny nie tylko ze względu na niezwykłą postać dyrektora kreatywnego Alessandro Michele, który wraz z przejęciem sterów w marce nadał jej kompletnie nowy kurs, ale też bez cienia przesady można powiedzieć, że odcisnął silne piętno na całej branży, nie wyłączając kolegów po fachu. Pokaz był wyjątkowy także z uwagi na niezwykle liczną rodzimą reprezentację jesli chodzi o modelki.

 Gucci wiosna lato 2017 to dosłownie panteon polskich modelek: otwierająca go Maria Zakrzewska, pojawiająca się po raz czwarty na wybiegu u Alessandro Klementyna Dmowska, którą wczoraj podziwialiśmy na wybiegu marki Ports1961 oraz pojawiająca się w tym pokazie na exclusive Marta Dow – wszystkie z kuźni talentów D’VISION oraz inne piękności reprezentowane przez najlepsze polskie agencje, o których przeczytacie tutaj - to tylko na początek.

 

ALBERTA FERRETTI, No.21, FENDI, EMILIO PUCCI, ROBRTO CAVALLI, PRADA, MAX MARA NA MILAN FASHION WEEK

 Wiosenno-letnia kolekcja włoskiej marki No.21 to kompozycja zbudowana na trzech kolorach: bieli, żółci i czerni w różnych konfiguracjach. Propozycja lubującej się w kontrastowych zestawieniach i czerpiącej w włoskiej tradycji marki Fausto Puglisi to w sezonie letnim 2017 przede wszystkim feeria barw i bogactwo deseni. U Alberty Ferretti znajdziemy kaskady falban w odcieniu magenty i głębokiego granatu oraz dużo eleganckiej czerni. Max Mara z kolei to motywy florystyczne eksploatowane w większości sylwetek, ale też total looki w intensywnym oranżu i kobalcie.  

Marta Waglewska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.