Nike wypuszcza swoją pierwszą kolekcję dla kobiet w ciąży

Na rozpoczęcie roku Nike promuje macierzyństwo, jego nowa kolekcja ubrań sportowych jest specjalnie zaprojektowana dla kobiet w ciąży. Kolekcja, która ma na celu wspieranie ich przez cały okres ciąży i zmianę wizji macierzyństwa w świecie sportu.

Kiedy najlepsza atletka zostaje matką, jej kariera często staje się ograniczona. Szczególnie pamiętamy przypadek tenisistki Sereny Williams. Wracając do Rolanda Garrosa w maju 2018 roku, po zaledwie czterech miesiącach urlopu macierzyńskiego, Amerykanka spadła na 451 miejsce na świecie, ponieważ paryscy organizatorzy postanowili nie przyznać jej klasyfikacji. Była jednak numerem 1 na świecie kilka miesięcy wcześniej. Oburzony sportowiec skłonił Women’s Tennis Association (WTA) do zakwestionowania sposobu traktowania kobiet-sportowców po powrocie z ciąży. Dzięki niej WTA kilka miesięcy później ogłosiło, że przedłuży swój system „chronionej klasyfikacji”, który pozwala wysokopoziomowym zawodnikom pozostać sklasyfikowanym podczas urlopu macierzyńskiego.

Nike maternity: kolekcja szyta na miarę

W tym celu amerykański producent sprzętu postawił sobie za misję produkcję najwygodniejszych ubrań dostosowanych do zmieniającej się sylwetki przez te dziewięć miesięcy ciąży. Linia powstała poprzez połączenie wyników danych ciążowych z analizą ponad 150 000 skanów porównawczych kobiet niebędących
w ciąży i kobiet w ciąży. Podczas całego procesu tworzenia projektanci zebrali również szczegółowe informacje na temat kształtu, dotyku i funkcji od około 30 ciężarnych i kobiet po porodzie.

„Im więcej słuchaliśmy matek w ciąży i tych po porodzie, tym więcej uczyliśmy się, przerabialiśmy i wprowadzaliśmy innowacji dzięki projektowaniu włączającemu” - mówi Carmen Zolman, starszy dyrektor ds. Projektowania odzieży w Nike. „Bliska współpraca ze wszystkimi różnymi mamami to projekt trwający całe życie, aby ożywić więź, która naprawdę wspiera relacje kobiet ze sportem w czasie, który zmienia życie”.

Rezultat: pierwsza kolekcja czterech sztuk, w tym sweter, stanik, podkoszulek i legginsy. „Stanik sportowy Nike (M) jest świetny, ponieważ ułatwia mi karmienie piersią” - powiedziała brytyjska atletka Perri Ewards. „Legginsy dają Ci możliwość noszenia ich na brzuchu lub odsłaniania brzucha, a koszulka ciążowa ma ten dodatkowy materiał, na czas, gdy zwiększy się moja waga”.

Aby towarzyszyć tej premierze, amerykański gigant odsłania kampanię z kilkoma zawodowymi sportowcami, matkami lub bliskimi, którzy zachęcają kobiety do aktywności, pewności siebie, a przede wszystkim pobłażliwości dla siebie. „Jako sportowiec chcesz widzieć wyniki. Chcesz się doskonalić. Przez całą ciążę musiałam przestać mówić sobie: „Moja wytrzymałość się pogarsza” lub „Łatwiej się męczę”, aby powiedzieć sobie: „rodzę dziecko, więc wybaczam sobie i wybaczam swojemu ciału i naprawdę cieszę się tą chwilą ”- powiedział Alex Morgan, reprezentantka reprezentacji USA w piłce nożnej kobiet.

Kolekcja Nike Maternity będzie dostępna 17 września na Nike.com

Autor: 
Capucine Tissot Tłumaczenie: Barbara Orchowska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
8 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.