10 rzeczy przez które ludzie wyglądają na starszych

Skóra – jako największy narząd organizmu – jest jednym z najważniejszych elementów naszego zdrowia ogólnego. Problemy skórne mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm. Ponadto jej kondycja znajduje się w ścisłym związku z wiekiem oraz urodą.

Ludzie często dokładają wszelkich starań, aby zadbać o swoją skórę i wyglądać młodziej niż w rzeczywistości. Jednakże istnieje wiele codziennych nawyków, które sprawiają, że  prezentują się gorzej. Oto 10 rzeczy, które sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać o nawet 10 lat starzej.

1. Pozycja do spania

Chociaż wiele osób uważa, że spanie na brzuchu jest wygodne, pozycja ta może mieć negatywny wpływ na skórę. Często pod oczami powstają cienie i nawet po odcięciu dopływu krwi ten obrzęk może wystąpić. Zaleca się raczej spanie na plecach niż na brzuchu. Ta pozycja pomoże Ci uniknąć tych potencjalnych problemów skórnych. Pomyśl także o szyi i dekolcie. Spanie na brzuchu może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji, jeśli by pomyśleć o przyszłych zmarszczkach.

2. Okulary ochronne/przeciwsłoneczne

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Dlatego często pojawiają się w tym miejscu zmarszczki i inne przebarwienia. Noszenie okularów przeciwsłonecznych to świetny sposób na ochronę tego obszaru skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. I nie zapominaj, że nosząc takie okulary, nie zaciskasz tak często oczu! Tym samym powstaje mniej zmarszczek. Sytuacja win-win!

3. Asymetryczne żucie

Ludzie często żują tą samą stroną ust. Chociaż może się to wydawać nieistotne, nawyk ten może doprowadzić do powstania asymetrycznych proporcji twarzy. Taki sposób żucia pokarmu sprawi, że mięśnie będą bardziej widoczne z jednej strony niż z drugiej. Tak już jest… Ale teraz następne pytanie. Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, by uzyskać idealną skórę? :)

4. Rozmowy przez telefon

Wiele osób rozmawia, opierając telefon na ramieniu i przyciskając go uchem. Jednak taka pozycja może prowadzić do zmarszczek na szyi oraz co więcej do zmiany struktury policzków – nie mówiąc o sztywnym karku… Wygodniejszym i lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie słuchawek. Ponownie sytuacja win-win!

5. Korzystanie z komputera

Każdy odczuwał ból szyi po długim dniu wpatrywania się w telefon lub komputer. Pozostawanie w tej samej pozycji przez długi czas może prowadzić do powstania zmarszczek bądź zwiotczenia skóry. Ciągłe patrzenie w ekrany może mieć również negatywny wpływ na oczy. Robienie częstych przerw w ciągu dnia i spędzanie mniej czasu przy komputerze może pomóc w zwalczaniu tych problemów.

6. Podpieranie podbródka dłonią

Niezależnie od tego, czy jesteś w szkole, w pracy czy gdziekolwiek indziej, powszechnym nawykiem jest podtrzymywanie podbródka dłonią. Często robimy to z nudów bądź dla odpoczynku. Taka postawa może powodować przedwczesne zmarszczki. Więc rusz się, oderwij od stołu, podskocz a potem usiądź ładnie! :)

7. Zbyt częste marszczenie brwi

Chyba nie muszę tego wyjaśniać? Dobra, i tak to zrobię…

Nawyk marszczenia brwi może spowodować parę negatywnych skutków względem wyrazu twarzy. Skośne brwi, napięte usta oraz mięśnie twarzy są szkodliwe dla skóry. Jeśli jesteś zdenerwowany, spróbuj poruszyć uszami. Pomoże to złagodzić stan złości. Nie zapominaj, że stres to atak na Twoje ciało i skórę.

8. Gorący prysznic

Gorący prysznic po długim dniu w pracy zawsze brzmi dobrze, prawda? Ale tak naprawdę może spowodować on problemy skórne. Ciepło wody uszkadza górną warstwę skóry, co prowadzi do łuszczenia się oraz wysuszania jej. Nie jest to szkodliwe, jeśli nie robisz tego zbyt często, ale nie powinieneś codziennie kąpać się w zbyt gorącej wodzie (maksymalnie 38 stopni). Zakończenie zimnym prysznicem uszczęśliwi twoją skórę, jak i włosy.

9. Korzystanie z klimatyzacji przez dłuższy czas

Klimatyzatory działają na zasadzie usuwania całej wilgoci z otoczenia. Chociaż jest to świetne uczucie, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, ta suchość powietrza może doprowadzić do wielu problemów skórnych, takich jak podrażnienia. Jeśli możesz tolerować ciepło, znacznie lepiej jest pozostawić wilgoć taką, jaka jest. (A zimą, gdy używamy grzejnika, postaw na nim miskę z wodą, aby wilgotność pozostawała taka sama).

10. Bawełniane poszewki

Codziennie wymieniaj bawełniane poszewki. Całą noc leżysz na poduszce. Właśnie wtedy twoja skóra się regeneruje, ponieważ wydziela sebum, które z kolei trafia na poduszkę. Następnego wieczora dokładnie myjesz twarz a potem po prostu kładziesz się na „brudnym” kawałku materiału. Polecam to każdemu, a szczególnie osobom z cerą tłustą bądź ze skazami. To naprawdę może coś zmienić.

Autor: 
House of Beauty Tłum.: Julia Gortat

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.