Jak urządzić pokój dla chłopca - garść dobrych pomysłów

Jeśli uważasz, że pokój dla chłopca nie może być ładny, za to muszą się tam znaleźć liczne akcenty samochodowe, przekonamy cię, że może być inaczej. Zobacz nasze pomysły na wystrój chłopięcego pokoju! Pokój chłopca niech będzie pomysłowy - taki, jakie bywają nasze dzieci! Łóżko w kształcie wyścigówki albo superbohater na ścianie? Czemu nie? Zobacz, jakie jeszcze pomysły możesz wykorzystać, urządzając pokój dla chłopca!

 

Meble dla chłopca

Łóżko to podstawowa sprawa. Twój synek nie tylko ma się w nim wyspać, on zechce też bawić się w łóżku. Możesz sprawić, żeby było jak z krainy fantazji. A jeżeli maluch będzie miał do dyspozycji np. dodatkowe szuflady, w których ukryje swoje skarby, tym lepiej! Zobacz np. łóżko w kształcie bramki piłkarskiej Best Baby

Pościel dla dziecka wcale nie musi być nudna! Ważne, żeby była wykonana z wytrzymałej bawełny i najlepiej antyalergiczna. Jeżeli znajdą się na niej ulubione postacie twojego synka, masz szansę szybciej położyć go spać. Zobacz np. pościel Faro Samoloty

Ścianę koło łóżka od zabrudzeń i wgnieceń ochroni wesoła fototapeta. Ma ona wiele zalet - wycisza dźwięki, ociepla pomieszczenie i nadaje wnętrzu charakteru. Zobacz np. Fototapetę Consalnet Wyścig Auta. 

 

Dekoracja chłopięcego pokoju

Jednym z ważniejszych elementów wystroju jest dywan. Mali chłopcy często nie są specjalnie ostrożni - zdarza im się coś wylać, wdeptać, nie trafić mazakiem w kartkę... Dlatego w chłopięcym pokoju sprawdzi się kolorowy dywan we wzory, na których plamy nie będą bardzo widoczne. Najlepiej, gdyby można go było prać. Zobacz np. dywan Haba Mały Wódz

A co, jeśli plama przytrafi się na ścianie? Nie musisz od razu przemalowywać całego pokoju. Wykorzystaj naklejki z postaciami z bajek - także, gdy ściana jest czysta i szukasz ciekawej ozdoby. Wybierz takie, które nie zostawiają śladów na ścianie i które można naklejać wielokrotnie, jak np. nakleki Roommates ze Spidermanem

 

Światło w chłopięcym pokoju

  • Oświetlenie dziecięcego pokoju jest ważne. Oprócz górnego, jasnego światła, dziecko powinno mieć drugą, mniejszą lampkę. Ta może być wesoła, z bajerami - świecić na różne kolory, mieć śmieszny kształt. Zobacz np. lampka w kształcie miecza ze Star Wars. 

Z drugiej strony dziecko powinno mieć możliwość osłonięcia się od słonecznego światła, np. w czasie dziennej drzemki lub kiedy wieczorem kładzie się spać. Dlatego zasłony powinny być dość grube i niezbyt ciemne. Jeżeli meble w pokoju twojego synka są jednolite, zasłona może być doskonałym akcentem kolorystycznym. Zobacz np. zasłonę Albani Strażacy. 

 

Ciekawe akcesoria i zabawki do pokoju chłopca

Dzieci zawsze są ciekawe tego, ile mierzą, ważą itd. Zamiast skrobać dziury we framudze drzwi, przyczep do ściany zabawną miarkę wzrostu, np. Bigjigs Toys w kształcie pirata.  Jedną z większych atrakcji dziecięcego pokoju jest namiot. Jeżeli dziecko nie ma łóżka na antresoli ani piętrowego, na pewno pokocha namiot. Będzie to ulubione miejsce zabaw twojego synka. Kup niezbyt skomplikowany, który doda uroku chłopięcemu pokojowi. Zobacz np. namiot Tipi Ajku. 

Na chłodniejsze dni albo po prostu do przykrycia łóżka przyda się kocyk. Wybierz kolorowy - dziecku będzie przyjemnie, a ty nie będziesz się denerwować o to, że się łatwo zabrudzi. Zobacz np. koc Coral Fleece Avengers. 

Adela Prochyra

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
8 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.