Udekorujmy swój dom: wiosenne kwiaty na stole

Zbliżają się wiosenne święta: Niedziela Palmowa, dzień św. Lazara, Wielkanoc, dzień św. Jerzego – dni, w czasie których zbieramy się z naszymi bliskimi, gdzie piknik, gdzie stoliczek. Proponuję wam kilka pomysłów na ozdoby na stół z użyciem wiosennych kwiatów. Większość z nich wschodzi właśnie w kwietniu.

Czego używałam:

  • papier i lina, które zostały po jakiejś wysłanej paczce,
  • rozkładany papier z jakiegoś bukietu,
  • koraliki, które mi zostały z robienia ozdób w kształcie ptaszków,
  • tasiemka,
  • pucharek, kieliszek do koniaku, okrągłe szklane naczynie,
  • kwiaty, gałązki, trawa.

Kwiaty, większość z nich to zioła, zebrane na kilku polankach. Czerwoną, martwą pokrzywę – z liliowymi kwiatuszkami jak usteczka, delikatny, niebieski przetacznik, słoneczny, żółty jaskier, małe fiołki, podobną do mini margaretki – stokrotkę, ukochany mniszek, szafirek w kolorze indygo i świeżą gałązkę forsycji.

  1. W górnej części pucharku zawinęłam brązowy, rozwijany papier, po tym jak zawinęłam papierową tasiemką. Jej ziemisty kolor pozwoli kwiatkom się wyróżnić i pokażą całe swoje piękno.
  2. Inne kwiaty ułożyłam w kieliszku do koniaku, do którego wrzuciłam kilka kolorowych koralików i zwinęłam na dnie trawę. Wokół nóżki kieliszka – wstążka z organzy.
  3. W okrągłym szklanym naczyniu, zwinęłam kilka łodyg świeżej trawy i po prostu układałam na przemian, mniszki różnej wysokości.
  4. Do ostatnich kwiatów użyłam trochę ziemi i wyrwanych z korzeniami fiołków, które „zasiałam” w pustej skorupce jajka. Po świętach przesadziłam fiołki do doniczki (na szczęście – z sukcesem).
Autor: 
Inna Georgiewa, tłum. Oliwia Król
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.