Maxi komfort w mini przestrzeni

More+Space to niepodważalnie rewolucyjny i caƚkowicie zintegrowany model nowej ery microliving a stworzony w celu zaspokojenia potrzeby zamieszkania w maƚych przestrzeniach. Small to wymiar przyszƚości.

Small (maƚy) to metraż domu przyszƚości. Mniej metrów kwadratowych niemniej jednak wyposażone we wszelkie wygody i do tego zaprojektowane w najdrobniejszych szczegóƚach. Dane ISTAT (Wƚoski Krajowy Urząd Statystyczny) wskazuje bardzo jasno i przejrzyście: na trzy wƚoskie gospodarstwa domowe-jedno to gospodarstwo jednoosobowe. Dlatego też (w szczególności w dużych aglomeracjach miejskich), są bardziej poszukiwane zredukowne do minimum przestrzenie mieszkalne, w tym lokale jedno lub dwupokojowe (a na dodatek) mieszczące się w centrum. Dla młodych pokoleń, microliving (twórcze wykorzystanie maƚej przestrzeni) oznacza nie tylko praktyczne rozwiązania ale również wymierne oszczędności i prawdziwie awangardowy styl bycia. Ponadto speƚnia on oczekiwania pod względem wyglądu, estetyki, komfortu oraz stwarza fundamentalne poczucie bezpieczeństwa.

Należy zaznaczyć, że już od samego początku istnienia rodu ludzkiego istniała konieczność znalezienia schronienia przed zimnem i dzikimi zwierzętami. Te pierwsze jaskinie, ziemianki były de facto prototypami domów. W nich zawierało się życie człowieka pierwotnego. Z czasem następowały stopniowe ich udogodnienia. Zmieniały się warunki życia, a wraz z nimi wygląd lokum. Człowiek zaczął bowiem panować nad siłami przyrody i wykorzystać coraz lepsze materiały do budowy swojego domu-schronienia. Niezależnie od tego, w jego wnętrzu zaczęły się pojawiać rozmaite ułatwienia. Wydzielono też poszczególne części budynku, do pełnienia odmiennych ról. W ten sposób powstała kuchnia, ƚazienka, czy sypialnia. Jednak największy postęp nastąpił w XX wieku, kiedy nasze mieszkania zmieniły się w sposób bardzo radykalny. Pojawiło się w nich dużo przedmiotów codziennego użytku, które zasdniczo ułatwiają nam życie przez co nie musimy męczyć się przy wykonywaniu naszych zwykƚych i codziennych obowiązków.

Co więcej zwrócono uwagę na wygląd i estetykę oraz praktyczną funkcjonalność pomieszczeń. Domy mogą mieć różne-mniej lub bardziej specyficzne style („De gustibus non disputandum est”) a wszystko to zależy tylko od indywidualnej decyzji mieszkańca i wielkości jego portfela.

Jak pokazują najnowsze badania na wƚoskim rynku nieruchomości, microliving stają się coraz bardziej eminentne i wydajne dla inwestorów oraz deweloperów, a progresyjne micro case (maƚe domy) mają stać się w przyszƚości jedną z najbardziej poszukiwanych assest class (klasą aktywów) na pƚaszczyźnie alternatywnych mieszkań.

W takich okolicznościach MCD (Milano Contract District) inauguruje we Włoszech awangardową epokę microliving z More+Space (inna przestrzeń). Ten innowacyjny model biznesowy narodził się na wƚoskim rynku nieruchomości, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zredukowaną do minimum przestrzeń mieszkalną. Zjawisko to jest podyktowane nowym stylem życia wynikającym z ostatnich przemian w urbanizacji. Tak tworzy się i bƚyskawicznie rozwija-Real Estate (prawdziwe lato), modernistyczny i równie kreatywny kierunek we wƚoskiej branży nieruchomości, wspierany przez dywersyfikację i specjalizację popytu mieszkaniowego związanego z nowym sposobem postrzegnia i identyfikacji wƚasnego kątu. More+Space skupia w sobie badania, kreatywność, technologię wszelkie inne innowacje dostępne do personalizacji nowych formatów małych powierzchni mieszkalnych. Wszystko to zostaƚo osiągnięte poprzez proces know-how (biegƚoś

) o wysokiej zawartości technologicznej. Dzięki More+Space możliwe jest przekształcenie domu zbudowanego z pokoi w powierzchnię składającą się z „funkcji” a konkretnie: z ruchomymi ścianami zdolnymi do stworzenia środowisk z peƚnym wyposażeniem. Diametralnie przeksztaƚcają się one w ciągu dnia ze względu na potrzeby: mogą się powiększać lub odwrotnie-pomniejszać aby ukry

określone elementy pomieszczenia, uzyskując zamierzony w ten wƚaśnie sposób maksymalny komfort w minimalnej przestrzeni.

Kazus idealnego lokum-wyśmienicie i nader zwięźle zdefiniowaƚ sƚynny angielski projektant, architekt, malarz, rysownik, pisarz i poeta William Morris. Wedƚug jego opini-perfekcyjne cztery kąty to takie, które „stanowią jedno duże pomieszczenie, w którym to jego gospodarz mógƚby rozmawia

z przyjaciółmi w jednej i specjalnie wyznaczonej do tego celu części, spożywać posiƚki w innej, pracowa

przy biurku w jeszcze innej, aż w końcu odpoczywać i zasypiać w zacisznym kącie swojego lokum”. W praktyce to poƚączenie przyjemnego z pożytecznym...i jak mówi stare przysƚowie:”Chaƚupka-choć ciasna-ale wƚasna”.

Przykƚadowo, zgodnie z niepublikowanym projektem dotyczącym oryginalnej koncepcji przestrzennej oraz niebanalnym i równie ciekawym rozwiązaniem wyposażenia wnętrza apartamentu-a dostarczonym przez More+Space-możliwe jest uzyskanie 8m² więcej z 30m² mieszkania. Ponadto z dwupokojowej kwatery o powierzchni 39m² istnieje możliwość otrzymania dodatkowych 16m², kreując funkcje trzeciego pokoju, i co tutaj najciekawsze-bez wcześniejszego przewidzenia takiej opcji.

Milano Contract District (MCD) to pierwsza na świecie wƚoska Interior Design Platform. Pośród najważniejszych jej klientów i projektów moźna wymienić: Citylife z Generali, Bnp Paribas RE, Savills, Nexity, Reale Immobili (oddział RE po odƚączeniu z Reale Mutua), fundusze inwestycyjne Polis i InvestiRE SGR, firmy Rusconi Borio Mangiarotti, Mangiavacchi i Pedercini oraz wielu innych ważnych players (reprezentantów) krajowych i międzynarodowych.

Wyjątkowość usługi oferowanej przez More+Space polega na precyzyjnym opracowaniu projektu zawierającego wszystkie niezbędne specyfikacje: wykończenia, światła takoż elementy wyposażenia wewnętrznego i dekoracji. Dla dewelopera przekłada się to na lepszą zdolność do obliczania budżetu jak również skrupulatną analizę weryfikowania i trwałości finansowej danej operacji. Milano Contract District utworzona przez Lorenzo Pascucci, to pierwsza na świecie wƚoska Interior Design Platform (platforma zajmująca się projektowaniem wnętrz), której to przyznano nagrodę w postaci Menzione d’Onore (Honorowego Wyróżnienia) w najnowszej edycji Compasso d’Oro (Zƚoty kompas). Nagroda Compasso d'Oro jest prestżową nagrodą przyznawaną przez Wƚoskie Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego w celu nagradzania i podnoszenia jakości w dziedzinie wzornictwa. To najstarsza i najbardziej renomowana nagroda w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Wyróżnienie Menzione d’Onore jest przyznawane w nagrodę dla magnum opus uznanych za prawdziwe doskonałości w jednej z następujących kategorii: projektowanie na rzecz życia, środowiska, pracy, czƚowieka, społeczeństwa, technologii materiałów i komponentów, usług, wyposażenia wnętrz, komunikacji oraz badań rynkowych.

W MCD prężnie dziaƚa zespół ponad 45 profesjonalistów którzy tworzą wewnętrzną i solidną strukturę logistyki. Ȯw team powstaƚ aby celowo i świadomie jednoczyć plany deweloperów-z koncepcją architektów, projektantów przemysƚowych jak również z interior designers tej to wƚaśnie platformy. Zasadniczą myślą przewodnią jest zamiar zintegrowania (de facto po raz pierwszy) procesu fit-out (wyposażenia) wnętrz i sekwencji wykończeniowej z systemem konstrukcji budowlanej.

Aktualnie-Milano Contract District-posiada swoje czynne partnership (partnerstwo) na 60 rozpoczętych placach budowy i to na caƚym terenie Włoch, z portfoglio (dokumentacją) ponad 1300 lokali mieszkalnych, które zostaną oddane do urzytku między końcem bieżącego roku a rokiem 2021. „Platforma More+Space”-objaśnia Lorenzo Pascucci, Dyrektor Generalny MCD- „przynosi doskonałe wyniki a co z tym nierozerwalnie się wiąże i efektywne korzyści, oprócz tego wyznacza nowe zjawisko: a mianowicie kupno domu do wynajęcia. Aby potwierdzić ten oryginalny trend z dobrym skutkiem, od września tego roku ruszy proces komercializacji pionierskich projektów z niebotyczną ilością małych lokali, jedno- i dwupokojowych z udziaƚem mix tipologico (typologicznej mieszanki) jeszcze większych niestandardowych rozwiązań w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego. Ponad wszelką wątpliwość zostaną one zrealizowane przy ogromnym zaangażowaniu i czynnym udziale More+Space i Milano Contract District ”.Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na efekty...

Autor: 
Andrea Ropa / Tƚumaczenie: Anna Skowronek
Źródło: 

La Nazione

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
9 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.