RELIGIA I SEKS. Każda wiara ma swoje ZASADY

Wszystkie religie mają swoje zasady, których trzeba przestrzegać zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy seksu. Jeśli chodzi o seks, religie mają cały zestaw reguł dotyczących tego, co, jak i kiedy mają robić ludzie. Pogańskie religie zachęcają do seksu i masturbacji, a monoteistyczne, najczęściej dziś spotykane, do seksu w większości mają stosunek krytyczny. W islamie seks jest surowo zabroniony w czasie Ramadanu, a w judaizmie podczas święta Jom Kippur.

 

Islam

Dla każdego muzułmanina 72 rajskie dziewice

Islamscy fundamentaliści wierzą, że w raju czekają na nich niesamowite skarby, wiele sług i 72 żony- dziewice.

Jak napisał prorok Mahomet, męczennikom, którzy zginęli w imię Boga, będą odpuszczone wszystkie grzechy i będą oni nagrodzeni "80.000 sług, 72 kobietami i górami pereł, akwamarynów i rubinów”.

Krótkotrwałe małżeństwo może być zawarte tylko z powodu seksu

W Iranie pozamałżeński seks jest zabroniony przez prawo. Jednak i w islamskim prawie są luki, a w przypadku szyitów chodzi o "Sigeh" lub "małżeństwo dla przyjemności". Wszystkim, czego potrzeba do jego zawarcia jest dokument określający termin „bycia razem”. "Sigeh” może trwać od pięciu minut do 100 lat, o ile partnerzy dogadują się i nie są nigdzie oficjalnie zarejestrowani.

Cudzołóstwo jest grzechem większym, niż morderstwo

W islamie cudzołóstwo tak, jak seks pozamałżeński uważne jest za najgorszy grzech i wstyd, bo otwiera drzwi wszystkim pozostałym grzechom

 

Judaizm

W czasie miesiączki kobieta nie śmie mieć kontaktów z mężem

Ortodoksyjni Żydzi, którzy są w związku małżeńskim, nie powinni uprawiać seksu ze swoimi małżonkami, jeśli te mają miesiączkę. Ale nie tylko seksu, nie mogą mieć z nimi żadnego kontaktu. Kobieta powinna być wtedy odseparowana od męża.

Nie wolno używać seksu jako broni

To prawo jest nawet dobre, bo surowo zabrania, by seks służył jako broń. Nie wolno partnerowi z zemsty lub z innego powodu odmówić seksu.

 

Chrześcijaństwo

Seks tylko ze względu na dzieci

W chrześcijaństwie seks pozamałżeński jest surowo zabroniony, ale nawet w małżeństwie nie zawsze dozwolony. Jedynym celem seksu, zgodnie z tradycyjnym pojmowaniem chrześcijaństwa, jest prokreacja. W związku z tym, kościół sprzeciwia się stosowaniu środków antykoncepcyjnych.

Grzeszna masturbacja

Kościół katolicki zabrania masturbacji zaliczając ją do katalogu grzechów śmiertelnych. Masturbacja jest pożywką dla chciwości, dumy i wojny, a sama często wynika z lenistwa.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

blic.rs

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.